Valizde monitör taşınır mı?

0clutch

Hectopat
Arkadaşlar akşama uçağım var, gideceğim yerde bir süre kalacağım. Monitörümün kutusu valize sığmıyor fakat kıyafetlerle sararak kendisini koyabiliyorum. Sizce bu riski almak mantıklı mı? Kesinlikle lazım olacak orada yoksa bırakıp burada orada yatırım yapıp yenisini mi almalıyım. Daha önce taşımış vs varsa sorun yaşamış mı yardımcı olursa sevinirim.

Valizi yaniniza kabine alacaksaniz sorun olmayabilir de eger firmaya teslim edecekseniz onlar valizleri yerlestirirken atiyor, tutuyor vs. yani biraz hor davraniyorlar kirilma olasiligi cok yuksek.

Arkadaşlar akşama uçağım var, gideceğim yerde bir süre kalacağım. Monitörümün kutusu valize sığmıyor fakat kıyafetlerle sararak kendisini koyabiliyorum. Sizce bu riski almak mantıklı mı? Kesinlikle lazım olacak orada yoksa bırakıp burada orada yatırım yapıp yenisini mi almalıyım. Daha önce taşımış vs varsa sorun yaşamış mı yardımcı olursa sevinirim.
Hocam alın yenisini geçin riske atmaya değmez. İmzanıza bakılırsa monitörünüzün mali değeri yüksek gibi duruyor valiz falan riske atmayın hocam.

Uçağın altına gönderecekseniz yapmayın. Kesin bir şekilde kırılacağını söyleyebilirim. Hor davranılmasa bile valizler üst üste koyuluyor vs. kesin zarar görür. Birisi araba farı taşımıştı aynı dediğiniz gibi, inince tuz buz olmuştu.

Valizlere alttan üstten ciddi yük biniyor. Kalın bir tahta levha üstüne strafor ile darbe engellenebilir ama çok pahalı bir monitörü riske atmaya değmez.

Mantıklı değil. Atıp tutuyorlar valizleri. Orijinal paketi gibi çok güzel bir paketleme yapmanız gerekiyor. Kıyafet falan fos.
Daha önce şarap taşımışlığım oldu, THY ve Pegasus ile 4 valizde gitti. Hepsi kırılmıştı. Şarap şişelerinin monitörlerden daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Şişelerin etrafını baloncuklu naylon ile birkaç tur sarmıştım. Etrafı da kıyafet doluydu. Buna rağmen gitti.

Yurt içinde bir yer ise ve gerçekten o monitörün götürülmesi çok şart ise kara yolunu tercih edin, o durumda bilekendi kutusuna yalıtımı ile koyup yanınızdan ayırmayın. Yurt dışıysa orada tekrar alın, buradakini satarsınız.

Bagaja verirsen zarar görebilir. Kabin içinde yanına alabilirsen eğer uygun bir çantaya veya yataş istikbal vs. dükkanların poşetlerine sığdırabilirsen o şekilde yanına sokabilirsin belki ama onun dışında çok riskli bence hiç riske atma.

Geri
Yukarı