Çözüldü Valorant 100 FPS'ten 20 FPS'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
RAM
6 GB
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap cok acık hocam yanılmıyorsam laptop islemcileri ısındıgı zaman GHz'sini düşürür ve Valorant'ta islemci tabanlı bir oyun oldugu icin haliyle FPS düşer tavsiyem termal macunları yenileyip bir güzel PC'yi temizleyin ve laptopun altına sogutma yerlestirin sorun yüksek ihtimalle kalkacaktır.
Collermaste güzel diyorlar, macunu temizlemeye gelirsek ise izopmetrik alkollü galiba onunla temizleyin diyorlar ya da 1 damla kolonya anakarta gelmeyecek şekilde.

https://www.hepsiburada.com/coolerm...LxyczwiKGAqu4wCOYGxoCJUsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds hocam 13 eleştiri var onlardada çok katı olduğunu 1 saat sonra kurulduğunu söylüyorlar bu normal midir? Yoksa iyi mi bazısı kıvamın sert olduğunu söylemiş bence sert olması iyi isterseniz kendiniz yorumlara bakabilirsiniz.

Hocam iletkenliği cok az tavsiye etmem MX-4'e yönelebilirsiniz F/P ürünüdür.

Hocam iletkenliği cok az tavsiye etmem MX-4'e yönelebilirsiniz F/P ürünüdür.
Hocam ısının düşmesi için iletken olması lazım değil mi

Hocam şöyle söyleyeyim eğer güzel bir şekilde sıkıp yayarsanız pumpout olacağını sanmıyorum.
Hocam sizide böyle yoruyoruz ama kusura bakmayın akşam akşam

YouTube incelemerinden izlerseniz daha anlaşılır olur hocam buradan fazla tarif edemem :D
Tamamdır hocam son olarak macunu sürdükten sonra hemen oyun oynamak doğru bir davranış midir ? orada macun tam kurumadan pc yi yeniden ısınlaştırıp pumpout yapabilir mi macunu sürdükten sonra ne zaman valorant oynayabileceğim onu öğrenmek istiyorum kısaca

Hocam şöyle söyleyeyim eğer güzel bir şekilde sıkıp yayarsanız pumpout olacağını sanmıyorum.
Bir bezelye tanesi kadar sıkıp onu bütün işlemciye yaymak gerek zaten yaydığında ince oluyor

Son düzenleme:
Tamamdır hocam son olarak macunu sürdükten sonra hemen oyun oynamak doğru bir davranış midir? Orada macun tam kurumadan PC'yi yeniden ısınlaştırıp pumpout yapabilir mi macunu sürdükten sonra ne zaman Valorant oynayabileceğim onu öğrenmek istiyorum kısaca.

Bir bezelye tanesi kadar sıkıp onu bütün işlemciye yaymak gerek zaten yaydığında ince oluyor.

Hocam garantiye almak amaçlı sürdükten sonra PC'yi 30 dk civarında bosta calıstırın. Bezelye tanesi kadar sıkıp yaymak dogru hocam çarpıda yapılabilir.

Hocam garantiye almak amaçlı sürdükten sonra PC'yi 30 dk civarında bosta calıstırın. Bezelye tanesi kadar sıkıp yaymak dogru hocam çarpıda yapılabilir.

Tüm işlemciye boşluk kalmayacak şekilde yaymak gerekiyor değil mi boş bir alan kalırsa o tarafından iyi iletilemez değil mi ve ben garantiye almak amaçlı 1 saat bekleticeğim.

Geri
Yukarı