Valorant için kaç GB ekran kartı olması gerekiyor?

Selamlar, gençler mükemmel ekonomimiz var. Masaüstü PC toplamak istiyorum ama o kadar da pahalı olmasın olmasın. Valorant - LoL bu 2 oyunu oynuyorum sadece. 2012'deki PC yaptırdım LoL kaldırdı. Valorant için sizce kaç GB ekran kartım olması gerekiyor?

Bunun pek GB ile alakası yok aslında kartın hızına vs daha çok bağlı, 1GB altındakiler oynatamaz ama 1GB olup oynatamayacaklarda var yani.

Hocam mesela APU bir sistem toplarsınız AMD ile Valorant'ı rahat oynarsınız ama illaki ekran kartı olacaksa akıcı bir oyun için 2 GB yeterli olacaktır.

Selamlar, gençler mükemmel ekonomimiz var. Masaüstü PC toplamak istiyorum ama o kadar da pahalı olmasın olmasın. Valorant - LoL bu 2 oyunu oynuyorum sadece. 2012'deki PC yaptırdım LoL kaldırdı. Valorant için sizce kaç GB ekran kartım olması gerekiyor?

Potansiyelli bir kart 1 GB ile rahatlıkla oynatır diğer bileşenlerede bağlı tabii.

Arkadaşım 500 MB ekran kartıyla 30 FPS alarak oynuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 GB oyunu açmak için yeterli ama oyunun zaten optimizasyonu kötü, karakterler skill atınca mecbur fps de düşüyor düşük sistemlerde. Kısacası en az 2 GB olması gerekir.

Geri
Yukarı