Valorant'ta ani FPS düşüleri darboğaz anlamına mı gelir?

Rümeysa YALÇIN

Zeptopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 7500F 3.70GHz 6 çekirdek 38MB önbellek soket AM5 MPK işlemci, ASUS Prime B650M-K AMD B650 AM5 soket DDR5 6400MHz Micro-ATX anakart, Kingston Fury Beast RGB KF556C36BBEAK2/32 32 GB (2x16 GB) DDR5 5600MHz CL36 siyah Gaming RAM (bellek) ve ASUS Dual GeForce RTX 4070 DUAL-RTX4070-12G GDDR6X 192bit DX12 DLSS 3 Gaming (oyuncu) ekran kartı olan bir kasa topladım ama Valorant oynarken bazen FPS değerlerim 300-400 arasında ilerlerken bir anda 0-150 arasına düşüyor ve çok fazla takılmalara sebep oluyor. Neden kaynaklanır acaba?

Bunun birçok sebebi olabilir. İşlemci sıcaklığı, kullanımı, RAM kullanımı, GPU kullanımı, sıcaklığı, stabilite testleri gibi bilgileri bizimle paylaşırsanız daha sağlıklı olur.
Ayrıca evet o işlemci 4070 için yeterli değil.

Daha önce bu foruma açılan konularda o işlemci için birçok kişi 4070 önermiş. Darboğaz yapar mı sorusuna ise '' 1080p '' de yapmaz demişler.

Şimdi neden yapar oluyor ? :)

1080p de oynuyorsan ayarları 2k ya çekerek dene birde ?

1080'de besleyemez en ideal çözünürlük 2K'dır.
Çözünürlük düştükçe performansı artmaz mı, yükselttiğimde aldığım FPS daha da düşecektir diye düşünüyorum ama deneyeyim

Bunun birçok sebebi olabilir. İşlemci sıcaklığı, kullanımı, RAM kullanımı, GPU kullanımı, sıcaklığı, stabilite testleri gibi bilgileri bizimle paylaşırsanız daha sağlıklı olur.
Ayrıca evet o işlemci 4070 için yeterli değil.
Peki 4070 e uyum sağlayabilecek en iyi işlemci hangisidir acaba

Ayarlardan V-Sync'yi açarak bu sorunu çözebilirsin.
Açık aslında ☺️

Çözünürlük düştükçe performansı artmaz mı, yükselttiğimde aldığım FPS daha da düşecektir diye düşünüyorum ama deneyeyim

Peki 4070 e uyum sağlayabilecek en iyi işlemci hangisidir acaba

Açık aslında ☺️
Mantık şu. Ferrariye sahipsen düşük devirde kullanamazsın. Yüksek kartlarda düşük çözünürlük yüksek performans demek olmuyor :)

Peki 4070'e uyum sağlayabilecek en iyi işlemci hangisidir acaba

Açık aslında ☺️

Açıksa sorun donanımsal hocam, bir de niyeyse arkadaşlar bu yorumuma ters tepki vermiş. Ben bu ayar ile 2-3 konu çözdüm?

Yeni konular

Geri
Yukarı