Çözüldü Valorant'ta FPS 10'a kadar düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Baran Gürkan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX 570
İşlemci
i5 6500
Valorant oynarken sürekli FPS düşmesi yiyorum ve oyunu oynanmaz hale getiriyor, çünkü özellikle önüme düşman çıktığında giriyor. Aşağıda gösterdiğim gibi sabitlesem de sınırını açsam da fark etmiyor. Giren drop böyle 50-60 gibi girse de sorun olmazdı, şu an bazen 10'a 20'ye kadar düşüp çıkıyor. İmkansız hale getiriyor vurmayı.

WhatsApp Image 2023-04-08 at 00.08.58 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-08 at 00.08.58.jpeg

Çözüm
Oyun modunu kapat.
Sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Ardından uyumluluk, ardından tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak seçeneğinin işaretini kaldırın.

Saf girdi süresini kapatabilirsin o da işe yarayabilir.
Valorant oynarken sürekli FPS düşmesi yiyorum ve oyunu oynanmaz hale getiriyor, çünkü özellikle önüme düşman çıktığında giriyor. Aşağıda gösterdiğim gibi sabitlesem de sınırını açsam da fark etmiyor. Giren drop böyle 50-60 gibi girse de sorun olmazdı, şu an bazen 10'a 20'ye kadar düşüp çıkıyor. İmkansız hale getiriyor vurmayı.

Eki Görüntüle 1731390

Eki Görüntüle 1731391
Oyun içinde sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?

Oyun içinde sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?
sıcaklık değerlerine baktım ben işlemci 50'nin üstüne bile çıkmıyor keza ekran kartı da, başka soruları cevaplamak için yazıyorum yüksek ayarlarda Red Dead Redemption ve call of Duty Modern Warfare oynuyorum ikisi de 60 FPS'nin üstünde çalışıyor ısınma veya kasma yapmadan Valorant özelinde bir şey var.

sıcaklık değerlerine baktım ben işlemci 50'nin üstüne bile çıkmıyor keza ekran kartı da, başka soruları cevaplamak için yazıyorum yüksek ayarlarda Red Dead Redemption ve call of Duty Modern Warfare oynuyorum ikisi de 60 FPS'nin üstünde çalışıyor ısınma veya kasma yapmadan Valorant özelinde bir şey var.
Oyunu hangi çözünürlükte hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz?

FPS sabitleme açık mı? Ekran yenileme hızınız 60 ise 65e filan sabitler misiniz?
Yukarda yazdığım gibi okursanız ikisini de denemişim, önce ekran yenileme hızım olan 72Hz'e ekran görüntüsünde olduğu gibi sabit şekilde denedim, ondan sonra sabitlemeyi kapatıp aynı şeyi denedim sonuç aynı oldu.

Epic Games'ten oyunun dosyalarını doğrularsan çözülür.
Onu da denedim olmadı.

Oyun modunu kapat.
Sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Ardından uyumluluk, ardından tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak seçeneğinin işaretini kaldırın.

Saf girdi süresini kapatabilirsin o da işe yarayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk olarak araya Epic Games gibi berbat ve sistem kaynaklarına kötü etkisi olan başlatıcıları sokmayın. Oyunun kendi başlatıcısı varsa ilk olarak onu kullanın.

Bağlantıda gösterildiği gibi AIDA64 HTML raporu oluşturun ve paylaşın.

SSD marka ve modelinizi belirtin. Bağlantıdaki yazılım ile sağlığını kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı