Valorant'ta grafikler bozuluyor

racko

Yoctopat
Daha fazla  
Resimde de gördüğünüz üzere böyle bir görüntü bozulması yaşıyorum ve bu durum benim aşırı canımı sıkıyor ne olur yardım edin bana.
Oyun içinde de sık sık yaşıyorum bu durumu ve bu durumu yaşadığımda bas konuş çalışmıyor veya geç algılıyor.

İmmortal oyuncusuyum ve takımıma info veremiyorum bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Oyun içi 200-240 arası FPS alıyorum ama aralarda bir düşüyor 200'ün altına sonra tekrardan çıkıyor. Ne yapmam lazım ne olur bana destek olun hiçbir forumda cevap bulamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 36
Her şeyin güncel mi?
İnternet problemi mi ki acaba dedim türknetle papaz oldum ama hiç bir değerimde sorun olmadığını ilettiler upload hızım 19.78 download hızım 96 mb portumu kontrol ettirdim yine sorun yok acaba ssd de mi sorun oldu ki dedim yeni ssd aldım 5000-4500 mb okuma yazma yine işe yaramadı ne yapıcam bilemiyorum artık

Oyunun dosyalarında bir hata var gibi, 240 FPS alan bir sistemin böyle şeyler göstermesi mümkün değil. Bas-konuş'un gitmesi sistemsel bir hata olduğunu gösteriyor olabilir.
Riot'a Ticket attım şu şekilde cevap geldi;

Selamlar,

Dostum kayıt dosyalarını inceledim şimdi bu sorunu çözebilmemiz için aşağıya birkaç adım bırakacağım. Bu adımları birlikte izlersek yaşadığın grafik bozulma sorunun çözebiliriz. Bu tarz sorunlar birden çok durumdan kaynaklı olduğu için bol bol adımlarımız var sırasıyla bunları yaptığında yaşadığın sorunun çözüleceğinden emin olabilirsin. ^^

1) Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatmanı istiyorum. İlgili bağlantıdan faydalanabilirsin bunun için. Windows 10/11 için: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-10/start-your-pc-in-safe-mode

2) DDU ile Nvidia sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan. DDU indirmek için: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

3) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız. Buradan Nvidia ekran kartı modelini seçip en güncel versiyonunu indir lütfen.

Arka planda çalışan gereksiz ve bilgisayarı yoran hizmetleri kapatalım.
  • Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla,
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla,
  • Burada bulunan "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle, <--- BU ÇOK ÖNEMLİ; aksi halde bilgisayarını açamayabilirsin.
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla.
  • Daha sonra listeden vgc isimli hizmeti bul ve başındaki kutunun işaretli olduğundan emin ol, (bu hizmet kapatmamalıyız çünkü bu hizmet Riot Vanguard'ın kendisi oluyor. onu kapatırsak oyuna giremeyiz.)
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla,
  • Bilgisayarını yeniden başlat,
  • Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin**. ^^

Bu adımları izledikten sonra bizlere eğer hala sorun yaşıyorsan ulaşabilirsin. 💕

Ancak sorun hala devam ediyor tekrardan cevap bekliyorum. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı