Vanguard kameraya erişebilir mi?

oscargorkem

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, sorum başıktaki gibi. Peki bu yazılım bizim kameramıza erişebilir mi? Erişse bile benim kameramın yanında bir ışık var eğer açıldığı zaman o ışık yanıyor, bu yazılım ışığı yakmadan erişebilir mi?

O ışık yanar mı yani?

Kamera sensörünün yanındaki aydınlatma kameradan herhangi bir sinyal aldığında direkt olarak yanmaya başlıyor. Laptoplardaki kamera boardı tasarlanırken bu şekilde tasarlanıyor. Uyarı ışığı yanmadan kameranın çalışma imkanı yok.

Kamera sensörünün yanındaki aydınlatma kameradan herhangi bir sinyal aldığında direkt olarak yanmaya başlıyor. Laptoplardaki kamera boardı tasarlanırken bu şekilde tasarlanıyor. Uyarı ışığı yanmadan kameranın çalışma imkanı yok.
ha yani kameram açılmadı

Tek sıkıntı Vanguard mı sadece bir sürü bunu yapan uygulamalar var kafaya çok takma bence.
hayır hayır, benim sadece merak ettiğim kameranın ışığı yanmadan kamera aktif olur mu

Ha yani kameram açılmadı

Evet. Işık yanmadığı sürece kamera açılmaz. Bu arada Vanguard Core aktiviteyi takip eden bir yazılım. Donanımlarınızın tümüne erişim hakkı olmasına rağmen kullanım sözleşmesinde kameranızı kullanmayla ilgili bir ibare bulunmadığı sürece kameranızı kullanamaz. Vanguard sadece bağlı olan uygulamanın ekran görüntülerini alıyor ve RAM bellek içinde bu oyunun verilerine erişmeye çalışan diğer uygulamaları takip ediyor. Yani kamerayı kullanması pek olası değil.

Evet. Işık yanmadığı sürece kamera açılmaz. Bu arada Vanguard Core aktiviteyi takip eden bir yazılım. Donanımlarınızın tümüne erişim hakkı olmasına rağmen kullanım sözleşmesinde kameranızı kullanmayla ilgili bir ibare bulunmadığı sürece kameranızı kullanamaz. Vanguard sadece bağlı olan uygulamanın ekran görüntülerini alıyor ve RAM bellek içinde bu oyunun verilerine erişmeye çalışan diğer uygulamaları takip ediyor. Yani kamerayı kullanması pek olası değil.
Tüm izlediğim videolarda kameraya erişim olabilir diyordu. Tamam olabildiğinin bende farkındayım fakat kameramı açtığı zaman benim kameramın yanındaki ışığı yanacak mı onu merak ettim.

@atar1993

Web kamerasının ışığı kapalıyken çalışır mı? Şu konu kafamı karıştırdı @atar1993

Son düzenleme:
Tüm izlediğim videolarda kameraya erişim olabilir diyordu. Tamam olabildiğinin bende farkındayım fakat kameramı açtığı zaman benim kameramın yanındaki ışığı yanacak mı onu merak ettim.

@atar1993

Web kamerasının ışığı kapalıyken çalışır mı? Şu konu kafamı karıştırdı @atar1993

Dediğim gibi kesin bir konu. Her nasıl geliştirilirse geliştirilsin bir uygulama kameraya erişim sağlamaya başladığında kameranızda ışık varsa yanar. Kamera erişimi için geliştirdiğim uygulamaların hiçbirinde ışığın yönetimi ile ilgili bir kod bloğu bulunmuyor. Hatta şöyle diyeyim kameranın ışığının yanıp yanmadığı bilgisini bile programlarla göremiyorsunuz ya da kontrol edemiyorsunuz. Bu sebeple kamera kartına gömülü olarak çalışan bir ışık olarak değerlendiriliyor. Yani kameradan sinyal alınmaya çalışıldığında o ışık arızalı olmadığı sürece yanmak zorunda. Kameranızın ışığının olup olmadığını merak ediyorsanız başlat menüsünde aramaya kamera yazın ve kameranızı açın. LED ışık açılması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı