Elektronik Vatan Bilgisayar geceye özel seçili ürünlerde %10 indirim

Ne alırdınız çok merak ediyorum.
NVIDIA.

7900 XTX daha çok FPS veriyor diye savunma yapıp kavga çıkartacaksanız boşa kendinizi yormayın çünkü tartışmayacağım. Kendim de hem dizüstünde hem de masaüstünde AMD GPU ve CPU kullanıyorum, CPU tarafında ne kadar başarılı olsa da GPU tarafında NVIDIA'ya göre çok çok geride. Önemli olan tek şey oyunda verdiği FPS değerleri değil maalesef.

İyi olsa ben savunurum zaten, dediğim gibi kendim AMD kullanıyorum. NVIDIA ekran kartında çok daha başarılı işler ortaya koyuyor.

NVIDIA.

7900 XTX daha çok FPS veriyor diye savunma yapıp kavga çıkartacaksanız boşa kendinizi yormayın çünkü tartışmayacağım. kendim de hem dizüstünde hem de masaüstünde AMD GPU ve CPU kullanıyorum, CPU tarafında ne kadar başarılı olsa da GPU tarafında NVIDIA'ya göre çok çok geride. Önemli olan tek şey oyunda verdiği FPS değerleri değil maalesef.

İyi olsa ben savunurum zaten, dediğim gibi kendim AMD kullanıyorum. NVIDIA ekran kartında çok daha başarılı işler ortaya koyuyor.

Saf güç olarak AMD daha önde ancak olaya sadece FPS olarak bakmazsak bana göre de NVIDIA daha mantıklı geliyor. Özellikle de 30k üstü bütçelerde NVIDIA alma taraftarıyım. Ancak AMD tarafında yapılan indirimler, kampanyalar NVIDIA tarafında muadil kartlara göre çok daha uygun bir fiyata geliyorsa tabii ki AMD seçerdim.

Aktif olarak RX 6700 kullanıyorum, değiştirmeyi düşünüyorum. 7900 GRE saf güç olarak 4070 Super'in önünde. 4 GB VRAM, fiyat farkı bulunuyor. Ancak hala mesela biraz daha bütçeyi arttırıp 4070 Super almayı düşünüyorum.

NVIDIA.

7900 XTX daha çok FPS veriyor diye savunma yapıp kavga çıkartacaksanız boşa kendinizi yormayın çünkü tartışmayacağım. kendim de hem dizüstünde hem de masaüstünde AMD GPU ve CPU kullanıyorum, CPU tarafında ne kadar başarılı olsa da GPU tarafında NVIDIA'ya göre çok çok geride. Önemli olan tek şey oyunda verdiği FPS değerleri değil maalesef.

Gümledim. Saf kas gücünden bahsetmiyoruz burada. NVIDIA'dan gerideymişmiş... AMD AFMF teknolojisi yanlış hatırlamıyorsam neredeyse çoğu oyunda açılıyor. Ayrıca 6000 serisine AFMF sağladığı gibi gelecek teknolojileri alternatif öğrenim yollarıyla (derin öğrenme vs.) İle 7000 serisinede sağlayacaktır. NVIDIA'nın AMD'yi örnek alması gerekiyor. Saç kas gücünde üstün olabilir, problem yok. Fakat AMD'nin son yaptığı atılımlımlar ile NVIDIA'nın ilerisine bile geçmiştir. Şu an NVIDIA AI sayesinde şirket değerini Apple hissesinin üzerinede çıkartmış olabilir... NVIDIA daha önceki serilerine bile destek sağlamaz iken ben niye gidip 4000 serisi bir kart tercih edeyim ki? AMD CPU alanında yaptığı geriye dönük olma politikası sayesinde benim ve benim gibi birçok kullanıcıya güvenini verdi. GPU alanındada bununla gövde gösterisi yaparak NVIDIA'nın kazıklama politikasını geride bırakıp gövde gösterisinde NVIDIA'ya üstünlük kurdu benim gözümde.

Fark ettim, gümlemişsin.

Ayrıca 6000 serisine AFMF sağladığı gibi gelecek teknolojileri alternatif öğrenim yollarıyla (derin öğrenme vs.) İle 7000 serisine de sağlayacaktır.
Bla bla bla... RX 6600 kullanıyorum, bundan önce RX 460 kullandım, bundan da önce R7 240 kullandım. Şu an 4500U'lu laptop var elimde. Sonuç:

1715374216154.png

AMD işlemci konusunda iyi bir yolda gitse de ekran kartı konusunda hâlâ vasat. Çıkarttığı hiçbir teknoloji NVIDIA'nın teknoloji ile kafa kafaya yarışamıyor. FSR ile DLSS arasında çok fark var. Senelerdir AMD kullanıyorum, ne yaşadığımı ben biliyorum.

Fakat AMD'nin son yaptığı atılımlımlar ile NVIDIA'nın ilerisine bile geçmiştir.
Dünyanın en komik ve yanlış cümlesini söylemeyi başarmışsın. O yüzden mi pazara NVIDIA hükmediyor? Hiç açıp sayısal verilere baktın mı?

AMD'de çalışan maaşlı troll olsam şu dediğin cümleyi söylemem vallahi, o kadar saçma yani.

Fark ettim, gümlemişsin.

Bla bla bla... RX 6600 kullanıyorum, bundan önce RX 460 kullandım, bundan da önce R7 240 kullandım. Şu an 4500U'lu laptop var elimde. Sonuç:

Eki Görüntüle 2192453

AMD işlemci konusunda iyi bir yolda gitse de ekran kartı konusunda hâlâ vasat. Çıkarttığı hiçbir teknoloji NVIDIA'nın teknoloji ile kafa kafaya yarışamıyor. FSR ile DLSS arasında çok fark var. Senelerdir AMD kullanıyorum, ne yaşadığımı ben biliyorum.

Dünyanın en komik ve yanlış cümlesini söylemeyi başarmışsın. O yüzden mi pazara NVIDIA hükmediyor? Hiç açıp sayısal verilere baktın mı?

AMD'de çalışan maaşlı troll olsam şu dediğin cümleyi söylemem vallahi, o kadar saçma yani.

Burası Türkiye, gerçekler burada konuşulucak. NVIDIA pazarlama konusunda sadece iyidir o kadar. Ayrıca kendin söylemişsin 4500U laptop kullanıyorum diye. Ona bakılırsada dahili grafikte Intel önde? Önemli olan şey ekran kartları. H hatayı çözmeyi denediniz mi? Bende 3520u kullandım ve tonlarca sorunla karşılaştım. Hepsi çözdüm ve tertemiz bir şekilde kullandım. RX 6600'da hangi sorunu yaşadınız acaba? Aşırı komiksiniz. Sayısal verilerin hiçbir öneminin olmadığınında altını çizeyim.

Burası Türkiye, gerçekler burada konuşulucak. NVIDIA pazarlama konusunda sadece iyidir o kadar. Ayrıca kendin söylemişsin 4500U laptop kullanıyorum diye. Ona bakılırsada dahili grafikte Intel önde? Önemli olan şey ekran kartları. H hatayı çözmeyi denediniz mi? Bende 3520u kullandım ve tonlarca sorunla karşılaştım. Hepsi çözdüm ve tertemiz bir şekilde kullandım. RX 6600'da hangi sorunu yaşadınız acaba? Aşırı komiksiniz. Sayısal verilerin hiçbir öneminin olmadığınında altını çizeyim.
Zaten anladığım kadarıyla AMD kart hiç alınmaz dememiş. Sadece ekran kartına 35k para vereceksem oyunda yüksek fps almanın ötesinde başka işlerimi de görsün ve daha sorunsuz bir tecrübe yaşatsın anlamında söylemiş. AMD kartlar 20k ve altında zaten F/P konusunda başarılı ama 4070ti super seviyelerine çıkınca sadece oyun performansı kesmiyor.

Zaten AMD kart hiç alınmaz dememiş. Sadece ekran kartına 35k para vereceksem oyunda yüksek FPS almanın ötesinde başka işlerimi de görsün ve daha sorunsuz bir tecrübe yaşatsın anlamında söylemiş. AMD kartlar 20k ve altında zaten F/P konusunda başarılı ama 4070 Ti Super seviyelerine çıkınca sadece oyun performansı kesmiyor.

Olay o değil, ayrıca yayıncı veya editör değilsen işin olmasın AMD ile.

Burası Türkiye, gerçekler burada konuşulacak.
Gerçekleri söyleyeyim o halde sana, Türkiye'de insanlar AMD'yi sırf ucuz ve oyunlarda iyi FPS veriyor diye tercih ediyor.

NVIDIA pazarlama konusunda sadece iyidir o kadar.
Dostum çöp bir ürünü dünyanın en iyi pazarlamasını yapsan da bu kadar çok satamazsın. Bilgin yok, körü körüne savunuyorsun. İyi olan pazara hükmeder.

Hatayı çözmeyi denediniz mi?
Evet. Birçok sürücüyle denedim, format attım, farklı yöntemler de denedim.

RX 6600'de hangi sorunu yaşadınız acaba?
FPS drop.

Aşırı komiksiniz.
Siz de aşırı bilgisiz.

Sayısal verilerin hiçbir öneminin olmadığının da altını çizeyim.
Şu cümleyi söylerken gerçekten utanmadın mı? Ben senin yerine utandım mesela. Sayısal verilerin hiçbir önemi yok ne demek ya? O veriler doğrultusunda bir şeyler gelişiyor. Malum partili dayılar gibisin.

Tonlarca sorunla karşılaştım.
Bu benim için yeterli bir cevap, iyi geceler dilerim. AMD = sorun. Her kullanıcı sorun çözmeyle uğraşmak zorunda değil. Ben bilgisayar aldığımda ''tonlarca'' sorunu çözmekle uğraşmak istemiyorum, sen al uğraş. 35K para verdiğim ekran kartı tonlarca sorun çıkartsa alır camdan aşağı atar, kendimi de okyanusta boğardım.

Gerçekleri söyleyeyim o halde sana, Türkiye'de insanlar AMD'yi sırf ucuz ve oyunlarda iyi FPS veriyor diye tercih ediyor.

Dostum çöp bir ürünü dünyanın en iyi pazarlamasını yapsan da bu kadar çok satamazsın. Bilgin yok, körü körüne savunuyorsun. İyi olan pazara hükmeder.

Evet. Birçok sürücüyle denedim, format attım, farklı yöntemler de denedim.

FPS düşmesi.

Siz de aşırı bilgisiz.

Şu cümleyi söylerken gerçekten utanmadın mı? Ben senin yerine utandım mesela. Sayısal verilerin hiçbir önemi yok ne demek ya? O veriler doğrultusunda bir şeyler gelişiyor. Malum partili dayılar gibisin.

İnternet kafelerde RX 6600'ü denedim ve FPS düşmesi denen olayın yüzlerce sebebinin olabilicrğinin söylenip aşırı bilgisiz deyip her otu... Ekran kartına atmanda ayrı komik. AMD'ye kötü diyorsun. Kendinde söylemişsin, insanlar ucuz diye tercih ediyor diye. Ayrıca emin ol AMD pazarlama konusunda Mvdia'dan zayıf olduğu için ve Mvdia'nın AMD'den daha yaşlı bir şirket olması sebebi ile NVIDIA hala iyi olarak görülüyor fakat bende sana acı bir gerçek söylemeliyim ki NVIDIA 3000 serisine geriye dönük hiçbir hamle yapmayıp sadece 4000 serilerine yöneltirken AMD 7000 serisinde gelen AFMF'yi çoğu oyunda kullanılabilir hale getirip 6000 serisinede getirip biz kullanıcılara çok geniş bir ürün yelpazesi sundu. Siz sadece NVIDIA fanısınız.

Şu ıcümleyi söylerken gerçekten utanmadın mı? Ben senin yerine utandım mesela. Sayısal verilerin hiçbir önemi yok ne demek ya? O veriler doğrultusunda bir şeyler gelişiyor. Malum partili dayılar gibisin.

Bu benim için yeterli bir cevap, iyi geceler dilerim. AMD = sorun. Her kullanıcı sorun çözmeyle uğraşmak zorunda değil. Ben bilgisayar aldığımda "tonlarca" sorunu çözmekle uğraşmak istemiyorum, sen al uğraş. 35k para verdiğim ekran kartı tonlarca sorun çıkartsa alır camdan aşağı atar, kendimi de okyanusta boğardım.

İnanılamz bir bilgi kirliliğine maruz kalmışsınız, aynı Dying Light'taki marazlılar gibisiniz. İlk öncleikle NVIDIA senelerdir ekran kartı üretiyor ve AMD ekran kartı kelimesini 2016'da eminim duymadınız bile. Ç0nkü NVIDIA'nın yıllarca tekellik etmesi piyasadaki sayısal verileri belirledi. AMD dahili grafiği sorun çıksrtıyor ekran kartları değil. Okuma yazmanızın olduğundan süphe ediyorum. Laptoplardaki dahili grafikleri sorun çıkartsada dahili grafik işini de muhtemelen 8000 serisi işlemcilerle çözerler diye düşünüyorum. Dahili grafik ile ilişkilendirdiğim cümleleri sanki ekran kartı için söylemişsin diye alıp burada egonu tatmin etmeye çalışıyorsun ama böylebirşey olmayacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı