Vatan Bilgisayar'dan arızalı sıfır ürünün para iadesi nasıl alınır?

metothe1112

Decapat
Daha fazla  
30 Nisanda Vatan Bilgisayar'dan RAM ve PSU satın aldım. Faturasını Mayıs'ın 1'inde kesmişler ve 6 Mayıs'ta ürün uzun uğraşlar sonucu elime ulaştı lakin PSU arızalı çıktı ve bilgisayarıma takılıyken patladı. Bende durumu izah edip para iadesi talep ettiğimi belirttim. Bana kargo numarası verdiler ama önce yetkili servise gitmesi gerekiyor dediler. Sorununuzu bir kağıda yazıp gönderin dediler.

Bende tüm bileşenleri ile birlikte orijinal kutusuna koyup verdikleri iade kodu ile kargo firmasına teslim ettim. 3-4 gün kadar önce bana mesaj geldi "ürününüz yetkili servise gönderilecektir" diye. Ben ürünün para iadesini istiyorum 14 gün bile olmadı elime geceli daha takar takmaz patladı PSU. Bunun için nasıl bir yol izlemem gerek? Nerelere başvurmam gerek, bana yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an için dedikleri gibi olması gerekiyor. Servisten saçma bir sonuç çıktığını söylerlerse hakem heyetine yazabilirsin. Hiç kullanmasan veya kullanıp da halen çalışır halde iken iade etmek istesen 14 gün içinde bir neden belirtmeden iade edip para iadesini isteyebilirdin ama üründe bir sorun oluştuğu için incelenmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı