VDSL modem önerisi

Bütçe
5000

Süleyman Yusuf

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bütçe problemim yok, ama ihtiyaçlarımın üzerinde benim işime yaramayacak özellikleri olan bir model almak istemiyorum.

6 yıldır ASUS DSL AC-51 kullanmaktaydım. Bu sene oldukça hata vermeye, internette kesintiler olmaya başladı. Farklı bir modemle 2 gün deneyince bir sorun yaşamadım. O yüzden modemi değiştirmek istiyorum.

Benim modemdeki problemi çözmek için de farklı Firmware versiyonlarını denedim, daha stabil olanlar var ama sorunu kökten çözmüyorlar. DSL sinyalini yükseltmeyi denedim, aynı şekilde sorunu tamamen ortadan kaldıramıyor. Kesinti ve hız yavaşlamaları devam etmekte.

Akakçe'den en popüler modemlere baktım, modemlerden hiç anlamadığım için hangisini alacağımı bilemedim. Evde yaklaşık 10 cihaz bağlanacak, birisi kablolu geri kalanı kablosuz. Elimde de bir adet TP-Link markalı Wi-Fi güçlendirici var. İnternetim VDSL, ortalama 70-80 Mbps indirme, 8Mbps yükleme alıyorum.

Hocam hat değerlerini atar mısın rica etsem.

Hat değerlerini atar mısın hocam bazı hız profillerinde upload 8 oluyor çünkü.

Hocam hat değerlerini atar mısın rica etsem.

Hat değerlerini atar mısın hocam bazı hız profillerinde upload 8 oluyor çünkü.
1714468445627.png

Burası mıdır?

Evet hocam 79 Mbps hız profilinde upload 8 oluyor destek kaydı açıp hızını 100'e çektir upload 20 olur ama ondan önce SNR margini 8 olarak ayarla
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada videosu var 8 olarak ayarladıktan sonra tekrar hat değerini at hocam.

Yok hocam gürültü marjı 6.4'ten 8.8 olmuş şimdi destek kaydı aç hattımı 100 Mbps olarak sabitler misiniz de benim modemimde SNR margin ayarlama özelliği mevcut de onlar ayarlar zaten sonra hat değerini tekrar at hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı