Ventura eski bilgisayarlarda bile Catalina'dan daha hızlı!

Oyun olarak çok bakmadım oyun PC'si olduğu için. Ancak 2 boyutlu oyunlarda bayağı iyi çalışıyor.

Ek olarak metalik macunda fan sesi neredeyse duymuyorum. Hatta uygulaması bile kurulu değil.
Yani bilemiyorum sıvı metal biraz riskli. Denemek lazım aslında.

Benim de fan sesi gelmiyor ama 80 derecede sabitleniyor araba gibi.

Bende laptopu 2. el almıştım. Sonradan bayağı toz birikmişti içini açtığımda. Ardından temizledim. Koruyucu sıvı var damlama tehlikesi olan kısımlara iyice sürdüm. Sonra o şekilde uyguladım. Çok daha iyi oldu.

Tek çekirdekte ~%2 fark var, çok çekirdekte fark yok. GPU performansında fark yok. Aynı OS varken gece yarısında test yapsan, öğlen test yapsan benzer bir sonuca ulaşabilirdin. Konu başlığı fena clickbait olmuş.

Benim de fan sesi gelmiyor ama 80 derecede sabitleniyor araba gibi.

Hiç ısınmıyor diyemem ama alt kısımda ortalama bir sıcaklık oluyor fan sesi yok diyebilirim. Oyun falan açınca artıyor fan. O da duymuyorum yani. Tek sıkıntı Ventura da pil çok yiyor.

Tek çekirdekte ~%2 fark var, çok çekirdekte fark yok. GPU performansında fark yok. Aynı OS varken gece yarısında test yapsan, öğlen test yapsan benzer bir sonuca ulaşabilirdin. Konu başlığı fena clickbait olmuş.

Ventura yüklüyken bayağıdır format atmıyordum. Ona rağmen geçemedi temiz kurulumla. Zaten araştırırsan görürsün Ventura RAM yönetimini. Clickbait ile alakası yok.

Veya buna o kadar grafik temasının ve daha fazla satır kodun eklenmesine rağmen performans düşmemesi de diyebiliriz. 3. nesil işlemci sonuçta 8-9-10 bile değil.

Son düzenleme:
Ventura yüklüyken bayağıdır format atmıyordum. Ona rağmen geçemedi temiz kurulumla. Zaten araştırırsan görürsün Ventura RAM yönetimini. Clickbait ile alakası yok.

Veya buna o kadar grafik temasının ve daha fazla satır kodun eklenmesine rağmen performans düşmemesi de diyebiliriz. 3. nesil işlemci sonuçta 8-9-10 bile değil.

İşin garip yanı bende daha düşük sonuç verdi. İlginç bir durum.

Arka planda 4 tane uygulama açık ondan mı bilemiyorum. Başlangıç uygulamaları.

Tamamdır sizdeki i7 serisi 😂😂😂. Yanlış anlaşılma olmuş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-13-04-01-25-370_com.chrome.beta.jpg
    Screenshot_2023-08-13-04-01-25-370_com.chrome.beta.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2023-08-13-04-07-57-470_com.chrome.beta.jpg
    Screenshot_2023-08-13-04-07-57-470_com.chrome.beta.jpg
    60,2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Yani tam olarak katılmıyorum bu cevaba, zaten oclp ile kuruyorsunuz Ventura'yı. Legal değil yani.

Bir de şirket son 5 yılda telefondan bilgisayarlara kaydırdı perfomansını. M işlemciler ile yeni çıkan iPhone serisi arasında bayağı şirket farkı var.

Yorumumu yazmamdaki sebep benim de yaşamış olduğum bir deneyimdi. Elimde 2012 model iPad 4 Wi-Fi tablet vardi ve Apple, marketteki uygulamalar için bu tableti kısıtlamıştı. Ben ise bir şekilde yükleme yolunu buldum ve yüklediğimde, sanki iPad 8-9 model tabletteymiş gibi performans veriyordu. Kim ne söylerse söylesin, Apple ürünleri kalite ve performans açısından muazzam. Ancak şirket kapitalist bir şirket ve bu açıdan bakınca nefret ediyorum. Ayrıca söylemiş olduğun M1 model işlemcilerden bir tane de bende var. O da söylediğin gibi kaliteli. Fan bile yok bilgisayarda 😃

Ventura yüklerken nereden destek aldınız acaba? Ben yaptığım kurulum sonucunda aldığım performansı pek beğenmedim bir yerlerde mi yanlış yaptım bilmiyorum ama. Kullandığınız rehberi benimle paylaşır mısınız?

16 GB ram var benim Macbook pro 2012 cihazımda.

Ventura yüklerken nereden destek aldınız acaba? Ben yaptığım kurulum sonucunda aldığım performansı pek beğenmedim bir yerlerde mi yanlış yaptım bilmiyorum ama. Kullandığınız rehberi benimle paylaşır mısınız?

16 GB ram var benim Macbook pro 2012 cihazımda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun tamamen aynısını yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı