OpenCore Ventura kurulum hatası

NVIDIA kullanamıyorum. Monterey çıktığından beri kullanıyorum, Ventura betadan beride kullanıyorum. Şimdi temiz bir USB ile kurayım dedim. Şimdi de Ventura kuramıyorum.
Nvidia dediğim sebeplerden kullanamazsın zaten. SSD tam modelin nedir diye sorulmuş cevap yok ? Bende soru sordum cevap yok ? Kafanın dikine sorulara cevap vermeden gidersen çözüme ulaşama ihtimalin çok düşük olur.

NVIDIA dediğim sebeplerden kullanamazsın zaten. SSD tam modelin nedir diye sorulmuş cevap yok? Bende soru sordum cevap yok? Kafanın dikine sorulara cevap vermeden gidersen çözüme ulaşama ihtimalin çok düşük olur.

Samsung SSD PM871b M.2 2280 128 GB

IMG_2983.JPG

IMG_2984.jpeg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_2983.JPG
    IMG_2983.JPG
    67,8 KB · Görüntüleme: 8
Config dosyanı gönderir misin?
Bir de o model SSD sorun olabilir. Başka disk var mı sistemde?
Bu kext ile dener misin?

Türlü denemeler sonucunda sorunu şöyle çözdüm. ( çok zamanımı aldı ) 🙂

SMBIOS modelini Ventura kurulabilen modeller arasından sectim bu sebeple kurulum aşamasında devam ettirebildim. Ventura HDD olan diske kurdum. Yalnız bu USB portlar çalışmıyor. Halbuki yamalı kullanıyordum. SMBIOS modeli seçimi ile alakalı olabilir mi?

Türlü denemeler sonucunda sorunu şöyle çözdüm. ( çok zamanımı aldı ) 🙂

SMBIOS modelini Ventura kurulabilen modeller arasından sectim bu sebeple kurulum aşamasında devam ettirebildim. Ventura HDD olan diske kurdum. Yalnız bu USB portlar çalışmıyor. Halbuki yamalı kullanıyordum. SMBIOS modeli seçimi ile alakalı olabilir mi?

Olabilir elbette. Her zaman uygun SMBIOS olması gerek zaten.
Sorun devam etseydi Config dosyanda inceleme yapacaktım ;)

Şu anda en son sürüme yükselttim yalnız USB portlarımın hiçbiri çalışmıyoruz.

Seçtiğin SMBIOS'tan kayanklı. Kext içinden info dosyasını düzenle. 2 tane SMBIOS değerini düzelt kendininki yap.

Kext klasöründen USBInjectAll.kext bulup info.plist buldum. Texedit ile açtım. Bundan sonra yapmam, değiştirmem gereken değer nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-04-22 00.18.12.png
    Ekran Resmi 2023-04-22 00.18.12.png
    112,2 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı