Veri Kaybı Olmadan Windows 8.1 Orijinal Şekilde Nasıl Kurulur?

Daha fazla  
Selamlar,

Başlık biraz karışık sormak istediğimi tam anlatamadım sanırsam onun için kusura bakmayın.
Şuan kullanmakta olduğum Windows 8.1 maalesef korsan sürüm. Yeni toplanan bir bilgisayar, çeşitli giderler vs derken olmazsa olmaz işletim sistemini üzülerek geçici olarak korsan kullanmaktayım.

Çok yakın sürede Windows 10 geliyor, ve 8.1 sürümünden ücretsiz geçişten yararlanmak için Windows 8.1 orjinal anahtar almayı planlıyorum.

Çok uzun oldu tekrar kusura bakmayın, sormak istediğim; hali hazırda ki sistemimde bulunan "kurulu programlar (oyunlar), ayarlar, bilgiler vs." silinmeden Windows'u onar yada güncelle gibi bir adım ile format atınca belirttiğim verileri silinir mi? yada işletim sistemimi orjinal yapmanın başka yolları nelerdir? Elimde orjinal lisans anahtarı olduğunu varsayarsak?

Şimden teşekkür ederim, konu uzunluğu için kusura bakmayın.

Tam emin değilim ama kmspico programını kaldırdığında key isteyecektir oraya satın aldığın orjinal keyi girersen etkinleşir diye düşünüyorum.

Ben KMspico'yu kaldırdığımda key istemedi. İsterse KMspico'nun kayıtlı olduğu dosya bölümünde bir not yazar. Orada key yazar zaten. İsterse oradaki keyi yazabilirsin.

Windows'u kurarken 2 seçenek var ; Yükselt ve Özel(Gelişmiş) . Yükselt'e basarsanız otomatikman verileriniz Windows'un bulunduğu sürücüde ki Windows.old klasöründe yedeklenir. Özel(Gelişmiş) seçeneğinden ise eski Windows'un olduğu sürücüyü biçimlendirmeden (formatlamadan) , hiç dokunmadan seçip kuracaksanız. Bu yöntemle de verileriniz Windows.old klasöründe depolanır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı