Videolar her zaman bulanık görünüyor

Ashen One

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda oynattığım her türlü video biraz bulanık görünüyor.
Özellikle YouTube'da net video izlemek imkansız gibi. YouTube Premium sahibi olmama rağmen, gelişmiş bit hızında bile videolar sanki 480p gibi görünüyor. Bilgisayarıma indirdiğim videolar için de bu geçerli.

Aranızda bu sorun neden kaynaklanır, nasıl çözülür bilen var mı?

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda oynattığım her türlü video biraz bulanık görünüyor.
Özellikle YouTube'da net video izlemek imkansız gibi. YouTube Premium sahibi olmama rağmen, gelişmiş bit hızında bile videolar sanki 480p gibi görünüyor. Bilgisayarıma indirdiğim videolar için de bu geçerli.

Aranızda bu sorun neden kaynaklanır, nasıl çözülür bilen var mı?
Sistemin ne bilmiyoruz, o yüzden sistemindeki ekran kartı sürücülerini kontrol etmen gerek.
Ekran marka model bilmiyoruz, o yüzden üretici firma sitesinden yüklemen gereken var mı kontrol etmen gerek.
Bunlarla youtube'u çözüp, indirdiklerinde netlik problemi yaşıyorsan, oynatıcını bilmiyoruz, VLC/MPC/Potplayer deneyebilirsin ve/veya ek codec kurman gerekebilir.

Sistemin ne bilmiyoruz, o yüzden sistemindeki ekran kartı sürücülerini kontrol etmen gerek.
Ekran marka model bilmiyoruz, o yüzden üretici firma sitesinden yüklemen gereken var mı kontrol etmen gerek.
Bunlarla youtube'u çözüp, indirdiklerinde netlik problemi yaşıyorsan, oynatıcını bilmiyoruz, VLC/MPC/Potplayer deneyebilirsin ve/veya ek codec kurman gerekebilir.
Monster Abra A5 V17 kullanıyorum, tüm sürücülerim güncel, VLC kullanıyorum.

Monster Abra A5 V17 kullanıyorum, tüm sürücülerim güncel, VLC kullanıyorum.
Sadece videolardaysa şu an aklıma bir şey gelmedi, Win 11'de böyle tırt durumlar yaşanıyordu hatırladığım kadarıyla.

DPI Scaling konusu hala olamaz diye düşünüyorum. Gerçi Win kaç belirtmemişsin, şu antika konuya bir göz at.

Bir de videolar özelinde mantıklı ancak tarayıcılar kısmında mantıklı gelmeyen diğer önerim.

Geri
Yukarı