Viego Build karmaşıklığı ve oynanış tarzı

vieGOD

Zeptopat
Daha fazla  
Selam dostlar, viego OTP'yim çıktığından beri oynarım hikayesi ayrı olsun bilinmedik sırlarını bile TikTok'ta içerik olarak yapıyordum. Hem hikaye hem oyun olarak viego ile birleşmiş gibi oldum. Ama bunca yaşanmışlık arasına aklımda takılan tek bir şey vardı. Bu karakterin aslı nedir? Ne kasılması lazım? Tabii ki de ne kasıldığını biliyorum. Aslında oynanış tarzına göre değişiyor ama karakterin çıkış amacı ve fikri ile uyuşmuyor gibi bence. Bildiğiniz üzere ilk çıktığında ilahsindiren ve Kraken, Trinity gibi, skill-AA ile uyumlu itemler çıkılıyordu ayrıca aşırı kırılgan olduğu için tank veya off tank itemlerde çıkılıyordu(rünlerde aynı şekilde). Ama viegonun tasarlanma süreci olsun çıkış planı olsun assasin (zaten assasin kategorisinde) olarak çıkmıştı ama tabii ki de akla direk Zed, Kha'Zix gibi karakterler gelmemeli daha çok assasin-Fighter tarzında bir şampiyon olmuştu. Onun çıkışından beri benim aklımda hep bir assasin-yüksek hasar oynama tarzı vardı ama bunu yapmak çok zordu. İşte sorunun asıl önemli kısmıda bu. İnsanlar yıllardır LoL oynuyor ve onlarca yeni çıkan karakter öğrenip Build tasarladılar, belki de viego ile aynı kaderi paylaşan karakterler vardır. Viegonun yetenek kiti sürekli yetenek-oto atak olduğu için ve CC yediği zaman hemen ölebildiği için insanlar Fighter gibi oynamaya başladı. Tabii ki de sadece assasin olarak tasarlanmadı. Tasarlanırken yakın dövüş suikastçısı olarak çıkmıştı mesela Pantheon veya yone gibi hem hasar vuruyor hem de dayanıklı oluyor. Ama insanlar böyle oynamıyor. Benim kendimce gözlemlerimce Riot sanki viegoya özel bir oynanış koymuş gibi. Bir Fighter için kamuflaj gerçekten gereksiz olabilir duruma görede değişebilir aslında sonuçta strateji oyunu ama sanki Riot Games'in planladığı oyun şekli farklı gibi. Mesela hemen kafamdakini anlatayım sizde yorumlayın dostlar. Yetenek kitine baktığımız zaman ani hasar çıkarabilecek skilleri gerçekten var ama olay tekleyip ardan sıyrılmak değil olay hem assasin hem Fighter gibi. E yeteneği onun yaşaması için gerçekten önemli bir yetenek çünkü gerçekten kırılgan. TF senaryosu üzerinden anlatacağım. Önce e yeteneği sadece saldırı hızı için düello aracı değil de direk kamuflaj ve ani hasar için kombomuzun daha hızlı gerçekleşmesini sağlayabilir. Krit Build'ini kastığımızı düşünelim W AA Q AA ile 1.25 saniyede tanklar dışında ve olası istisnalar dışında büyük ölçüde bir hasar çıkarabiliriz. Zaten ultisi temel olarak kastığımız Build'e göre vuruyor, daha önceden denemiştim krit Build'inde ultisi 960 küsur temel hasar +eksik canın %35'di galiba o kadar hasar vurabiliyoruz. 4000 can ve 140 zırh ve mr olan bir kuklada denemiştim. W AA Q AA ile sisten çıkıp canını direk yarıya indirip ultimlede yarı canına tek atmıştım. Asıl olayda bu bunu viego tek yapamadığı için(yapsada çıkamadğı için) insanlar dayanıklı builder kasıyor. Ama şampiyon tanıtımında viego hakkında benim düşündüğüm gibi anlatılıyordu. Yanınınzda TF'ye girmeden önce bir tank olmalı ve direk çatışmaya girmemelisiniz. Önce tank girecek damageyi üstüne çekecek ve sizde teker teker şovunuzu yapacaksınız. Bu dediğimi Riot bizzat kendisi anlatmıştı. Zaten dönüşürken can kazanımı ve 1 saniyelik hedef alınamaz olmasıda bunu güçlendiriyor. Olayı zaten direk öldürüp dönüşmek. Ama takımla senkronize olamazsak bu Build'i aşırı saçma oluyor ve benim de sürekli kastığım dayanıklı Build'i kasılmak zorunda kalıyoruz. Ben bu krit Build'i tanklarla iki kez denedim ve ikisi de başarılı oldu. Tek denediğimde insanlari tank almaya ikna edemdim ve gene de bir deneyeyim dediğim zaman sonuç hüsran oldu. Sizin de fikrilerinizi ve cevaplarınızı saygı çerçevesi içinde bekliyorum.<3

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kraken, mahvolmuş, üçlü kuvvet, duruma göre çizme ve geri kalan eşyalar (mutlaka 1 tank itemi gerekir.) Bu Build'i kassınlar geçsinler hocam zaten çar o kadar garipki şansına 1 fightta vezir olabiliyor.

Güncel metasa viego için assasin güçsüz olur diye düşünüyorum off-tank en iyisi zaten çar her türlü hasar atıyor.
Bu arada ustalık puanın kaç?

Güncel metasa viego için assasin güçsüz olur diye düşünüyorum off-tank en iyisi zaten çar her türlü hasar atıyor.
Bu arada ustalık puanın kaç?

1.2 mn.

Kraken, mahvolmuş, üçlü kuvvet, duruma göre çizme ve geri kalan eşyalar (mutlaka 1 tank itemi gerekir.) Bu Build'i kassınlar geçsinler hocam zaten çar o kadar garipki şansına 1 fightta vezir olabiliyor.

Doğru söylüyorsun ama o zaman çok da bir damage çıkmıyor erken oyunda hasar odaklı olmak orta oyundada 1 tank itemi almak daha mantıklı olabilir belki ama ben tank itemi alma taraftarı değilim çünkü item topladıkça güçleniyor zaten late Game'i iyi bir çar değil damage lazım genellikle Fighter çıkıyorum zaten hem ad hem zırh.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı