ViewSonic monitör açıldıktan sonra kendi kendine ölü piksel testi yapması

amperino

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör
ViewSonic Omni Gaming
Arkadaşlar merhaba monitörüm ViewSonic'in Omni Gaming modeli. İki gün önce monitörü kullanırken ekran bir anda gidip gelmeye başladı sonra simsiyah oldu. Kendi kendine ölü piksel testi yapmaya başladı. Kapatıp açtım bir süre çalışıyor 2-3 dk sonra tekrar ekran gidip geliyor ve ölü piksel testine giriyor. Menüsünden Memory recall yaptım ama sorun düzelmiyor. Monitörü Sinerji bilgisayardan yaklaşık 3 ay önce aldım ve bazen ekranda gidip gelme oluyordu kablodandır dedim önemsemedim. Bilen varsa yardım etsin...

Dosya Ekleri

• a.jpg
    a.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 22
  • aa.jpg
    aa.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba monitörüm ViewSonic'in omni Gaming modeli. İki gün önce monitörü kullanırken ekran bir anda gidip gelmeye başladı sonra simsiyah oldu. Kendi kendine ölü piksel testi yapmaya başladı. Kapatıp açtım bir süre çalışıyor 2-3 dk sonra tekrar ekran gidip geliyor ve ölü piksel testine giriyor. Menüsünden Memory recall yaptım ama sorun düzelmiyor. Monitörü Sinerji bilgisayardan yaklaşık 3 ay önce aldım ve bazen ekranda gidip gelme oluyordu kablodandır dedim önemsemedim. Bilen varsa yardım etsin...

Farklı kablo ile deneyin. Port girişlerini kontrol edin. VGA üzerindeki diğer portu deneyin.
Yakınınızdaki bir kişi veya firmada monitörü deneyin.

Yazılım olarak sorununuz yok ise manuel denemeler yapmak zorundasınız.

Birçok monitörün kendi Driver'ı bulunur. Benim Samsung B2430'un bile Driver'ı var.

Ekran kartınız NVIDIA ise install esnasında seçimleri kendiniz yapın. Misal USB'si var ve kullanmak istemiyorsanız yüklemeyin. Monitör'de ses çıkışı yok ise HDMI ses çıkışını yüklemeyin.

Farklı kablo ile deneyin. Port girişlerini kontrol edin. VGA üzerindeki diğer portu deneyin.
Yakınınızdaki bir kişi veya firmada monitörü deneyin.

Yazılım olarak sorununuz yok ise manuel denemeler yapmak zorundasınız.

Birçok monitörün kendi Driver'ı bulunur. Benim Samsung B2430'un bile Driver'ı var.

Ekran kartınız NVIDIA ise install esnasında seçimleri kendiniz yapın. Misal USB'si var ve kullanmak istemiyorsanız yüklemeyin. Monitör'de ses çıkışı yok ise HDMI ses çıkışını yüklemeyin.
Display Portla bağlıydı, HDMI la denedim yine ölü piksel testine başlıyor hocam. Düzelmedi :(

DisplayPort'la bağlıydı, HDMI'la denedim yine ölü piksel testine başlıyor hocam. Düzelmedi :(

Test her açılış da mı oluyor yoksa o kısımda takılı kaldı mı?
Testin bitmesini bekleyin veya monitör'ün setup tuşunu bulup ayarlarını kontrol edin.

Biraz ağır olabilir ama cihazı başka kasa da denemeniz ayrı bir öneme sahip olsa da monitör ayarlarının (setup menüsünü) detaylı inceleyin.

Bunlar zaman alıyor.
Bu arada omnı'ye ait çok farklı seri var ama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tür video-lar genel ayarlar için sana faydalı olabilir.

Test her açılış da mı oluyor yoksa o kısımda takılı kaldı mı?
Testin bitmesini bekleyin veya monitör'ün setup tuşunu bulup ayarlarını kontrol edin.

Biraz ağır olabilir ama cihazı başka kasa da denemeniz ayrı bir öneme sahip olsa da monitör ayarlarının (setup menüsünü) detaylı inceleyin.

Bunlar zaman alıyor.
Bu arada omnı'ye ait çok farklı seri var ama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tür video-lar genel ayarlar için sana faydalı olabilir.
Her açılışta test yapıyor ve bitmiyor döngüye girdi monitörü kullanamıyorum testten dolayı. Test yaparken de setup tuşu çalışmıyor ayarlara giremiyorum. Gönderdiğiniz videolara bakacam benimkisi VX2418C serisi.

Yok düzelmedi sorun hala

Son düzenleme:

Geri
Yukarı