ViewSonic VA2014WM monitör aşağı ve yukarı doğru eğilir mi?

Akif Ertaş

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
ViewSonic VA2014WM
Elimde ViewSonic VA2014WM monitör var. Biliyorum epey eski bir monitör ama monitör yukarıya bakıyor ve masada yüksek olduğundan karanlık gözüküyor. Monitörü eğebilir miyim acaba?

Elimde ViewSonic VA2014WM monitör var. Biliyorum epey eski bir monitör ama monitör yukarıya bakıyor ve masada yüksek olduğundan karanlık gözüküyor. Monitörü eğebilir miyim acaba?

Elinle aşağı yukarı eğemiyorsan veya yönlendiremiyorsan öyle bir seçeneğin yoktur. Benim de eski bir TFT panel monitörüm vardı seninki sanırım 2014 model benimki 2008 model falandı oda yukarı bakıyordu ama onda elim ile aşağı indirebiliyordum ve eğebiliyordum ancak o bile yeterli gelmiyordu dolayısıyla sandalyemi ona göre ayarlıyordum yeni bir pivota sahip monitör alınca rahatladım tabii. Bir de seninki de muhtemelen VA panel olduğundan görüş açıları değiştiği zaman kullanan biri olarak VA paneller bozulur siyah gözükmesinin sebebi de budur. Yeni model VA paneller de görüş açıları daha stabil benim şu an kullandığım VA panelime nereden bakarsan bak siyahlaşma olmuyor tabii ama seninki daha çok bozulabilir.Vesa desteği varsa eğer asansörlü bir Vesa standı işine baya yarayabilir.2014 model olduğu için sitelerde detaylı bilgilerini bulamadım bulan varsa daha detaylı yardımcı olur.

Son düzenleme:
Elinle aşağı yukarı eğemiyorsan veya yönlendiremiyorsan öyle bir seçeneğin yoktur. Benim de eski bir TFT panel monitörüm vardı seninki sanırım 2014 model benimki 2008 model falandı oda yukarı bakıyordu ama onda elim ile aşağı indirebiliyordum ve eğebiliyordum ancak o bile yeterli gelmiyordu dolayısıyla sandalyemi ona göre ayarlıyordum yeni bir pivota sahip monitör alınca rahatladım tabii. Bir de seninki de muhtemelen VA panel olduğundan görüş açıları değiştiği zaman kullanan biri olarak VA paneller bozulur siyah gözükmesinin sebebi de budur. Yeni model VA paneller de görüş açıları daha stabil benim şu an kullandığım VA panelime nereden bakarsan bak siyahlaşma olmuyor tabii ama seninki daha çok bozulabilir. VESA desteği varsa eğer asansörlü bir VESA standı işine bayağı yarayabilir. 2014 model olduğu için sitelerde detaylı bilgilerini bulamadım bulan varsa daha detaylı yardımcı olur.

Eline sağlık. Ayağının altına tahta ek yaptım daha yeni. Eğimli oldu yeni monitör alana kadar götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı