Virüs nasıl tamizlenir?

Tarıyor şu an arkadan sürekli bildirim sesi geliyor bulundu falan bitsin atacağım ne yazdığını

Hocam genellikle YT de videolar oluyor undejected falan diye bu kanallar 12-20 aboneli falan oluyor bazı kişilerde bunların verdiği linkleri indiriyor, benim kuzen bu hataya düştü yani arkadaşında güvensiz bir kaynaktan kurmuş büyük ihtimal seni yakmış

1715639676328.png

%93de takılı kaldı şuana kadar çıkanlar bunlar ne yapmam gerekiyor silicek miyim sadece

Hocam genellikle YT de videolar oluyor undejected falan diye bu kanallar 12-20 aboneli falan oluyor bazı kişilerde bunların verdiği linkleri indiriyor, benim kuzen bu hataya düştü yani arkadaşında güvensiz bir kaynaktan kurmuş büyük ihtimal seni yakmış
muhtemelen

Eki Görüntüle 2195061
%93'te takılı kaldı şu ana kadar çıkanlar bunlar ne yapmam gerekiyor silecek miyim sadece.

Muhtemelen.

Bulunan virüsleri silin fakat sistem ardında kendini fark ettirmeden kötü amaçlı yazılımlar olabilir ben bu konuda Kaspersky uygulamasına güvenirim, genellikle silip süpürür ama sağlama almak isterseniz en iyisi format atıp temiz kurulum yapıp ardından şifreleri değişmek.

Arkadaş GTA hilesi yüklettirdi. Girdiğimiz her sunucuda hile vardı. Oyundan falan atıyorlardı. Sadece kendimizi ölümsüz yaptık 1 saat sonra bir baktım Steam hesabı kendı kendıne mesaj atıyor. Instagram hesabım story ve post atmış. Supercell hesabıma doğrulama kodu geliyor vs. Nasıl silebilirim? Bunu yardımcı olabilecek var mı? Zaten işten eve geliyorum 2 saat oyun keyfim var sadece.
Benzer bir virüsü yemiş biri olaraktan söyleyebilirim ki vakit kaybetmeden format atın.
Steam'de link ile virüs yemiştim önce steam hesabım gitti sonra diğer hesaplarıma erişilmeye çalışıldı.
Format attım steam hesabımı destek'den doğrulama ile geri aldım.
Virüs programları ile pek bir yere varamadım ben malwarebytes ve kaspersky ile tarama yaptım silmeme rağmen düzelmemişti.
Bir keresinde'de mining virüsü yedim sistem yükte iken hiç sıkıntı yoktu boşta iken %90 kullanıma giriyordu. Şüphelendim "Process Hacker" ile boşta iken yakaladım sildim ama yine geri geldi.
Tavsiyemdir internetin kötü ise oyunlarını steam üzerinden yedekle varsa başka diskine yok ise diskini bölüp sonra temiz bir kurulum.
Bu tarz durumlarda hızlı olmak çok önemli bence.

Benzer bir virüsü yemiş biri olarakdan söyleyebilirim ki vakit kaybetmeden format atın.
Steam'de link ile virüs yemiştim önce Steam hesabım gitti sonra diğer hesaplarıma erişilmeye çalışıldı.
Format attım Steam hesabımı Destek'den doğrulama ile geri aldım.
Virüs programları ile pek bir yere varamadım ben Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yaptım silmeme rağmen düzelmemişti.
Bir Keresinde'de mining virüsü yedim sistem yükte iken hiç sıkıntı yoktu boşta iken %90 kullanıma giriyordu. Şüphelendim "Process Hacker" ile boşta iken yakaladım sildim ama yine geri geldi.
Tavsiyemdir internetin kötü ise oyunlarını Steam üzerinden yedekle varsa başka diskine yok ise diskini bölüp sonra temiz bir kurulum.
Bu tarz durumlarda hızlı olmak çok önemli bence.

Arkadaşında dediği gibi format en temiz yöntem hocam.

arkadaşım atmadı o söyledi bul bi tane kullanalım diye bende o yokken buldum yabancı bi yt kanalından baya yorumlarına baktım iyi falan diyorlardı muhtemelen kullananlarında haberleri yok bundan
İşte o yorumlar bot oluyor genelde o yorumlara kanmayacaksın neyse tecrübe etmiş oldun en azından. Hilelerin site adminleri tarafından kontrol edilip yüklendiği sitelerden indireceksin. Örnek verecek olursam unknowncheats.

Bulunan virüsleri silin fakat sistem ardında kendini fark ettirmeden kötü amaçlı yazılımlar olabilir ben bu konuda Kaspersky uygulamasına güvenirim, genellikle silip süpürür ama sağlama almak isterseniz en iyisi format atıp temiz kurulum yapıp ardından şifreleri değişmek.
1715639914838.png

nasıl silicem sağ tıkla olmuyor ben çok anlamıyorum bu işlerden

Bence en garanti yoldan format atın ve temiz kurulum yapın. Ardından bütün şifrelerinizi değiştirin ve 2 aşamalı doğrulamayı aktif hale getirin.

Eki Görüntüle 2195063
nasıl silicem sağ tıkla olmuyor ben çok anlamıyorum bu işlerden
Hocam silseniz bile geri geleceğini düşünüyorum artık çok gelişti virüs yazılımları.
Dediğim yöntemleri yaparak format atmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Format konusunda bilginiz yok ise discord'dan destek verebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı