Virüslü bir resim dosyası önbelleğe alındığında virüs bulaşır mı?

Nexezz

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Computer model: ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X515JAB_F515JA
Operating system: Microsoft Windows 11 Home (10.0, Build 22621)
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 4/8 0,0v
Motherboard: ASUSTeK COMPUTER INC. X515JAB
RAM: 16 GB
Hard disk: SAMSUNG MZVLQ256HAJD-00000 (238,5 GB/Fixed hard disk media)
Graphics card: Intel(R) UHD Graphics (1 GB)
Monitor: CMN CMN15E7 (1920x1080 / 15,3 Inch)
Çok fazla Discord serverine giriyorum ve şundan şüphelenmeye başladım. Windows'da bir resmin veya videonun içine dosya yüklenebiliyor. Bu resmin içine virüslü bir dosya yüklenirse cihazım resmi veya videoyu görüntülediğinde veya yüklediğimde virüs bulaşır mı ya da uzaktan erişim kodlarıyla cihazım hacklenir mı?

Çok fazla Discord serverine giriyorum ve şundan şüphelenmeye başladım. Windows'ta bir resmin veya videonun içine dosya yüklenebiliyor. Bu resmin içine virüslü bir dosya yüklenirse cihazım resmi veya videoyu görüntülediğinde veya yüklediğimde virüs bulaşır mı ya da uzaktan erişim kodlarıyla cihazım hacklenir mı?

Discord üzerinden açtığınız hiçbir görüntüden cihazına virus bulaşmaz. Normal şartlarda bir virüs resim dosyasına da gizlenemez ama gizlenmiş gibi gösterilebilir. İkon uzantı vs. degistirilerek bunu anlaması kolay olur genelde. Cihazına Discord'dan dosya indirip açtın mı?

Discord üzerinden açtığınız hiçbir görüntüden cihazına virus bulaşmaz. Normal şartlarda bir virüs resim dosyasına da gizlenemez ama gizlenmiş gibi gösterilebilir. İkon uzantı vs. degistirilerek bunu anlaması kolay olur genelde. Cihazına Discord'dan dosya indirip açtın mı?
Hayır.

Çok fazla Discord serverine giriyorum ve şundan şüphelenmeye başladım. Windows'da bir resmin veya videonun içine dosya yüklenebiliyor. Bu resmin içine virüslü bir dosya yüklenirse cihazım resmi veya videoyu görüntülediğinde veya yüklediğimde virüs bulaşır mı ya da uzaktan erişim kodlarıyla cihazım hacklenir mı?
Evet resim ve video dosyalarının içine malware gömülebiliyor ve hacklenebilirsin.

Görüntü içine malware gömülemez. Trojan görüntü, video olarak gösterilebilir Discord üzerinden hiçbir dosya indirmedigini belirtmiş arkadaş bu durum ortada bir tehdit yok demektir bilgin olmadığı konu hakkında yorum yapmamani tavsiye ederim.
Arkadaşım, resmi sadece tarayıcıda görüntüleyerek bile zararlı kod çalıştırılabilir.

Görüntü içine malware gömülemez. Trojan görüntü, video olarak gösterilebilir Discord üzerinden hiçbir dosya indirmedigini belirtmiş arkadaş bu durum ortada bir tehdit yok demektir bilgin olmadığı konu hakkında yorum yapmamani tavsiye ederim.
How Malware Hides in Images and What You Can Do About It Arkadaşım resim ve videonun içine malware gömebilirsin. İngilizce biliyorsan okuyabilirsin:

Arkadaşım, resmi sadece tarayıcıda görüntüleyerek bile zararlı kod çalıştırılabilir.

How Malware Hides in Images and What You Can Do About It arkadaşım resim ve videonun içine malware gömebilirsin. İngilizce biliyorsan okuyabilirsin:

Sanırım sen ya Türkçe ya da İngilizce anlamıyorsun bir resimin içine trojan, zararlı yazılım, malware (nasıl tanımlamak istersen) gömemezsin. Bu bir deyimdir yapılan trojan fudlanır (avlerden geçmek icin kullanılan bir şifreleme yöntemi) daha sonra attığınız linkte bahsi geçen phising(oltalama saldirisi) için hazır hale getirilir bu da trojanin ikonunu, uzantisini değiştirilerek yapılır ve kurbana yedirmek için hazır hale gelir yani resim. JPG'nin içine virus koymuyorsun. Önerimi dikkate almanı öneririm:)

Geri
Yukarı