Virüstotal sonuçları

Dosya işlemleri yapıyor olabilir arkada. Kaldı ki dosyanın boyutu 9MB. Binlerce satır kod ve kütüphaneler ekli olması gerek bunun için. Geriye çeviren programlar ile kodu az çok anlaşılabilir aslında. Akil beyin ne yapacağı meraklandırdı açıkçası beni konudan çok. :D
Dosyayı kontrol ve analiz edeceğim.

Dosya işlemleri yapıyor olabilir arkada. Kaldı ki dosyanın boyutu 9MB. Binlerce satır kod ve kütüphaneler ekli olması gerek bunun için. Geriye çeviren programlar ile kodu az çok anlaşılabilir aslında. Akil beyin ne yapacağı meraklandırdı açıkçası beni konudan çok. :D
Tahminim sanal makine içine atacak birkaç program ile taratacak, test edecek.

Sanal makineye kurup inceleme yapabilir.
Bir ihtimal yani :D.

Tahminim sanal makine içine atacak birkaç program ile taratacak, test edecek.
Analiz sadece sanal makineden ibaret değil. Bir sürü teknik var ayrı ayrı. Sanal makinede sadece açıp test etmek yanıltabilir zira sanal makineleri algılayıp ona göre davranan zararlılar da var.

Birden çok yöntem var :)

Dosyayı kontrol ve analiz edeceğim.
Sonuçlarını bekliyoruz. :)
Analiz sadece sanal makineden ibaret değil. Bir sürü teknik var ayrı ayrı. Sanal makinede sadece açıp test etmek yanıltabilir zira sanal makineleri algılayıp ona göre davranan zararlılar da var.

Birden çok yöntem var :)
Kali, tersine mühendislik programlarını mı kullanacaksınız ?

Kali, tersine mühendislik programlarını mı kullanacaksınız?
Kali sadece içerisinde araçların beraber geldiği bir dağıtım ve olmazsa olmaz değil. Programları başka dağıtımlara da kurabilirsin.

Dediğim gibi birçok yöntem var biraz da tecrübe işi :) Hep beraber dosyanın paylaşılmasını bekleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı