Visual Studio Code HTML üzerinde yapılan değişiklikler Chrome sayfasında gözükmüyor

• Konuyu başlatan enma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

enma

Centipat
Daha fazla  
Visual Studio Code kullanarak HTML öğreniyorum ve HTML dosyasını Chrome'da open with Live server diyerek açıyorum, buraya kadar sıkıntı yok ama index.html'de bir değişiklik yaptığımda zaten açık olan Chrome sayfasını yenileyince yaptığım değişiklikler gözükmüyor. Sadece tekrardan open with Live server yaptığımda yeni bir sekme açılıp yaptığım değişiklikler gözüküyor. İnternetten çözümüne baktım ama bulamadım ya da ben derdimi anlatamamış olabilirim. Sorunun çözümünü bilenler yazarsa sevinirim.

Eğer ki bunları açarsan otomatik olarak kaydeder. Alt-tab attığında veya Chrome'u açtığında onFocusChange kodu işe yarar ve hemen kaydeder.

Daha basit hali ile şöyle atabilirim ayarlar ile uğraşmak istemezsen. Şahsen ben hiç ayarlara girmiyorum. settings.json'dan hallediyorum her şeyi.

Kod:
{
"editor.formatOnSave": true,
"editor.formatOnPaste": true,
"files.autoSave": "onFocusChange",
}

1674257303552.png

1674257334844.png

Eğer ki bunları açarsan otomatik olarak kaydeder. Alt-tab attığında veya Chrome'u açtığında onFocusChange kodu işe yarar ve hemen kaydeder.

Daha basit hali ile şöyle atabilirim ayarlar ile uğraşmak istemezsen. Şahsen ben hiç ayarlara girmiyorum. settings.json'dan hallediyorum her şeyi.

Kod:
{
"editor.formatOnSave": true,
"editor.formatOnPaste": true,
"files.autoSave": "onFocusChange",
}

Eki Görüntüle 1639675

Eki Görüntüle 1639676
Yazdığım her şeyi ctrl + s yapmadan otomatik mi kaydediyor? Harika bir şeymiş, paylaştığın için teşekkür ederim.

Yazdığım her şeyi ctrl + s yapmadan otomatik mi kaydediyor? Harika bir şeymiş, paylaştığın için teşekkür ederim.
Rica ederim dediğiniz gibi çalışıyor. Mesela ekranın yarısını VS Code yapın diğer yarısı Chrome olsun. VS Code'da bir şeyler yazın ve kaydetmeden Chrome'a tıklayın anlarsınız. VS Code'da kaydetmediğiniz zaman şöyle bir ikon çıkar oradan da anlayabilirsiniz.
1674258263262.png

Rica ederim dediğiniz gibi çalışıyor. Mesela ekranın yarısını VS Code yapın diğer yarısı Chrome olsun. VS Code'da bir şeyler yazın ve kaydetmeden Chrome'a tıklayın anlarsınız. VS Code'da kaydetmediğiniz zaman şöyle bir ikon çıkar oradan da anlayabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1639684

Zaten HTML üzerinden değişiklik yapıldığında anlık olarak yansımıyor mü ekrana yani Chrome sayfasına?

Yeni konular

Geri
Yukarı