Rehber VLC'de MIDI Dosya Formatını Açma

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Bugünkü rehberimizde, "VLC Media Player MIDI dosyalarını açmıyor. Nasıl açarım?" konusuna değineceğiz.

İlk önce bu sitedeki dosyayı indirelim.

Dosyamızı indirkten sonra bir arşiv programı ile (7zip veya peazip gibi) dosyayı çıkartalım.

Gördğünüz gibi dosyamız çıkartıldı. Şimdi burada bize "GeneralUser GS v1.471" adlı dosya lazım. Onu, BİR DAHA YERİNİ DEĞİŞTİRMEYECEĞİMİZ bir yere koyalım.

VLC Media Player'i açalım.

Ayarlar sekmesinden Giriş/Kodlayıcı/Çözücü kısmına gidelim ve ayrıntılı kısmını seçelim.

Gelişmiş ayarlar penceresini kaydırıp Giriş/Kodlayıcı/Çözücü, ondan sonra Ses Kodlayıcıları/Çözücüleri ve en sonda FluidSynth'e tıklayalım ve gözat'a basalım.

Gözatta "GeneralUser GS v1.471" dosyasını bulalım ve aç diyelim. Gelişmiş ayarlarda gözat tuşunun yanında artık konum belirmiş olmalı. Kaydet deyip çıklaım.

Kaydet dedikten sonra bir .mid dosyası açmayı deneyin. .mid dosyası artık çalışıyor olmalı.

Rehberimiz bu kadardı. Aydınlık yarınlarda görüşmek üzere esen kalın :)

Tam bilmiyorum ama MIDI dosya formatı ne için? Neye yarıyor? Açıklar mısınız?
Bir tür ses formatı. Sanırım daha çok düğünlerdeki klavyelerin sesleri ile alakalı.

Burada denildiğine göre:
"MIDI donanım aygıtları tarafından kullanılan standart MIDI (Müzik Enstrümanı Dijital Arabirimi) dosyası, ayrıca müzik geliştirme ve çalma programları; hangi notaların çalındığı, ne zaman çalındığı, her notun ne kadar tutulduğu ve her notun hızı gibi müzik verilerini içerir."
Denmiş.

Ben de kendilerini Windows'un ses dosyalarını kurcalarken görmüştüm. Merak ettim ve açmaya çalıştım. Fakat VLC hiçbir şey yapmadan açmayınca böyle bir yönteme yönelmek zorunda kaldım

Hocam Windows Media Player ile açmak varken VLC ile uğraşmaya ne gerek var.

1619762086540.png

(Mıdı haricinde VLC kullanıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı