Çözüldü VMware Kernel Module hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakydn

Kilopat
Makaleler
1
Screenshot_20230731_203845.png

Screenshot_20230731_203317.png

Sistem bilgilerimi ve aldığım hatayı görsele ekledim.
İstediği kernel sürümünü kurmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum, bu kernelin dosyası nerededir? Hangi konumu belirtmemi istiyor? Nasıl çözülüyor bu sorun?

Çözüm
Ekran görüntüsündeki hata mesajına göre, kullandığın çekirdek sürümüne ait headers paketini kurman gerekiyor. Sistemin güncelse şu komutu denersin, değilse kurulu çekirdek sürümüne uygun headers paketini kur ya da sistemini güncelleyip aşağıdaki komutu çalıştır.

Kod:
sudo pamac install linux64-headers

Sistemindeki çekirdek sürümü 6.4.6, upstream'deki sürüm 6.4.7. Bunun Manjaro deposuna girip girmediğini bilemiyorum.
Ekran görüntüsündeki hata mesajına göre, kullandığın çekirdek sürümüne ait headers paketini kurman gerekiyor. Sistemin güncelse şu komutu denersin, değilse kurulu çekirdek sürümüne uygun headers paketini kur ya da sistemini güncelleyip aşağıdaki komutu çalıştır.

Kod:
sudo pamac install linux64-headers

Sistemindeki çekirdek sürümü 6.4.6, upstream'deki sürüm 6.4.7. Bunun Manjaro deposuna girip girmediğini bilemiyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı