VMware Sonoma'da internet yok

MeNaCa

Hectopat
Merhaba. Sanal Monterey sürümünü kullanıyordum ve internetim falan sorunsuzdu bir program yüzünden sürüm yükseltmem gerekti ve Sonoma yeni bir kurulum yaptım ama ne yaptıysam interneti çalıştıramadım. Ethernet var ama bağlantı yok. Acaba yardım edebilir misiniz, nedendir? Ayrıca son çare olarak belki elimde ASUS N-14 var çalıştırmamın bir yolu var mıdır?

1709053376958.png

Alakası var mıdır hiç bilmiyorum ama macOS 14 unlockerını bulamadığım için macOS 11 sürümünde kurdum.

VMware Workstation 16 Pro kullanıyorum.

Bunu denedim ana çözüm yok.

Son çare olarak ASUS N14'ü bu driverla kullanabileceğim söylendi ama kurarken spi açık uyarısı alıyorum.

Sanal bilgisayarda Spi'yi kapatamıyorum.

Terminalden recovery modu açmaya çalıştığımda error setting variable - 'recovery-boot-mode': (iokit/common) not permitted. hatasını alıyorum. İnternet ile deneyince normal boot oluyor.

Boot Manager'dan denediğimde de recovery altında boot. EFI yok.

Vmx'e macosguest. Forcerecoverymodeınstall = "true" yazdığımda da loopta kalıyor VMware logosu.

Kaldım öyle nasıl kapatırız ya da recovery modu açarım.
Ya da direkt Ethernet'i nasıl kullanırım teşekkürler ilginize.

fikri olan yok mu kardeşler ya 😖

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sanal Monterey sürümünü kullanıyordum ve internetim falan sorunsuzdu bir program yüzünden sürüm yükseltmem gerekti ve Sonoma yeni bir kurulum yaptım ama ne yaptıysam interneti çalıştıramadım. Ethernet var ama bağlantı yok. Acaba yardım edebilir misiniz, nedendir? Ayrıca son çare olarak belki elimde ASUS N-14 var çalıştırmamın bir yolu var mıdır?

Eki Görüntüle 2128146

Alakası var mıdır hiç bilmiyorum ama macOS 14 unlockerını bulamadığım için macOS 11 sürümünde kurdum.

VMware Workstation 16 Pro kullanıyorum.

Bunu denedim ana çözüm yok.

Son çare olarak ASUS N14'ü bu driverla kullanabileceğim söylendi ama kurarken spi açık uyarısı alıyorum.

Sanal bilgisayarda Spi'yi kapatamıyorum.

Terminalden recovery modu açmaya çalıştığımda error setting variable - 'recovery-boot-mode': (iokit/common) not permitted. hatasını alıyorum. İnternet ile deneyince normal boot oluyor.

Boot Manager'dan denediğimde de recovery altında boot. EFI yok.

Vmx'e macosguest. Forcerecoverymodeınstall = "true" yazdığımda da loopta kalıyor VMware logosu.

Kaldım öyle nasıl kapatırız ya da recovery modu açarım.
Ya da direkt Ethernet'i nasıl kullanırım teşekkürler ilginize.

fikri olan yok mu kardeşler ya 😖

1-) Sistem bilgileriniz nedir?
2-) Neden sanal olarak deniyorsunuz?

Geri
Yukarı