Vodafone 20 Mbps internet ile ping oyunda anlık 300'e fırlıyor

• Konuyu başlatan okek
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 283

okek

Yoctopat
Daha fazla  
5-10 saniyede bir ping 20-50 civarlarından 2-3 saniyeliğine 100-300e ping çıkıyor. Genellikle karşıda rakip ile karşılaşınca oluyor. 20 Mbps hızda Vodafone interneti yine de hız 10 MB falan çalışıyor. TP-Link modem.

5-10 saniyede bir ping 20-50 civarlarından 2-3 saniyeliğine 100-300e ping çıkıyor. Genellikle karşıda rakip ile karşılaşınca oluyor. 20 Mbps hızda Vodafone interneti yine de hız 10 MB falan çalışıyor. TP-Link modem.

İnterneti tek kullanan kişi sen misin yoksa başkaları da kullanıyor mu WhatsApp'tan fotoğraf gönderilmesi bile anlık ping yapıyor 16 mbpsydi benim nette herhangi bir ekstra ping yapıyor neredeyse öyle söyleyeyim.

İnternette çok kişi varsa sorun olabilir veya Wi-Fi ile bağlanıyorsan Ethernet kablosu kullan eğer sorun geçmezse müşteri hizmetlerini ara.

Yapabileceğiniz şeyler; ping çıkmaması gereken şeyler yaparken upload yapmayın, interneti tek kullanmaya çalışın ve mümkünse kablo ile bağlantı yapın. Sorununuzu çözeceğini söyleyemem fakat azaltabilir. Sorununuz altyapınızdan veya servis sağlayıcınız olan Vodafone'den kaynaklanıyor.
Yıllarca Vodafone gibi çöp bir interneti kullandım ben de. Vodafone kullanmanızı kesinlikle önermiyorum.

Fiber altyapı desteğiniz var mı ?

İnternette çok kişi varsa sorun olabilir veya Wi-Fi ile bağlanıyorsan Ethernet kablosu kullan eğer sorun geçmezse müşteri hizmetlerini ara.
İnterneti tek kullanan kişi sen misin yoksa başkaları da kullanıyor mu WhatsApp'tan fotoğraf gönderilmesi bile anlık ping yapıyor 16 mbpsydi benim nette herhangi bir ekstra ping yapıyor neredeyse öyle söyleyeyim.
Tek kişi ben değilim interneti kullanan.
Ethernet kablosu bağlamam mümkün değil modem uzakta. Müşteri hizmetlerini aramistim dün araştıracaklar dediler daha bişey yapmadılar

Fiber altyapı desteğiniz var mı ?
Bilmiyorum

Ethernet kablosu bağlamam mümkün değil modem uzakta. Müşteri hizmetlerini aramistim dün araştıracaklar dediler daha bir şey yapmadılar.

Hocam modem uzaktaysa normal ping yükselmesi ayrıca 100 metre bile Ethernet kablosu var hocam yetişmemesi imkansız gibi :D 2 kat aşağıdan almıyorsanız modemi.

Ethernet kablosu bağlamam mümkün değil modem uzakta. Müşteri hizmetlerini aramistim dün araştıracaklar dediler daha bişey yapmadılar
Hocam Vodafone müşteri hizmetleri tamamen öylesine varlar. Saatlerce hatta bekletildiğimi biliyorum ben. En kısa zamanda Vodafone'a para vermeyi bırakın ve değiştirin. Etimle kanımla nefret ettiğim, asla kullanmam dediğim bir servis sağlayıcısıdır kendisi.

Hocam modem uzaktaysa normal ping yükselmesi ayrıca 100 metre bile Ethernet kablosu var hocam yetişmemesi imkansız gibi :D 2 kat aşağıdan almıyorsanız modemi.
Hiç vodafone kullanmamışsın nerden bileceksin :D
Kabloyla bağlıyken 1000pingleri gördüğümü hatırlıyorum. Çok lanet bir şirket.

Geri
Yukarı