Vücut ağırlığı vs serbest ağırlık

küflü ekmek

Centipat
Daha fazla  
Spora başlamayı düşünüyorum. Elimde bir miktar para var ve set almayı düşünüyordum. Biraz ilerleyince de salona giderim diye düşündüm. Set almaya gerek var mı yoksa vücut ağırlığıyla mı çalışayım? Ayrıyeten bir soru ise yulaftan alınan protein ile tavuktan alınanın çok bir farkı olur mu? Spordan sonra yulaflı bir smoothie hazırlamak istiyorum da. Teşekkürler.

Birisi bitkisel diğeri hayvansal protein. Bitkisel proteinler yarım protein olur. Hayvansal proteinler çoğunlukla tam protein. Ama bir kaç bitkisel proteini harmanlayarak tüketirseniz sorun olmaz.

Ben olsam vücut ağırlığı ile çalışır sonrasında spor salonuna yazılırdım.

Birisi bitkisel diğeri hayvansal protein. Bitkisel proteinler yarım protein olur. Hayvansal proteinler çoğunlukla tam protein. Ama bir kaç bitkisel proteini harmanlayarak tüketirseniz sorun olmaz.

Ben olsam vücut ağırlığı ile çalışır sonrasında spor salonuna yazılırdım.
Peki eylül ekim aylarına kadar kollarda vb. yerlerde gözle görülür bir değişiklik görebilir miyim? Taş gibi olmak gibi bir hedefim yok.

Eve set almak sizi spor salonunda olduğu gibi geliştirmez. Bence evde spor vakit kaybı. Spor salonun onlarca alet var ve sizinle ilgilenen hocalar mevcut. Düz ağırlık kaldırarak bir yere varılmaz. Ufak bir gelişim olur. Sete vereceğin parayla takviye al (BCAA ve protein tozu) git sporuna yardır.

Geri
Yukarı