VXE R1 Pro DPI sapması

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Merhabalar. VXE R1 Pro aldım fakat garantiye göndermeden önce kullandığım Razer Cobra ve halihazırda elimde bulunan Sensei Ten ile Rival 310'dan farklı hissettiriyor 800 DPI ayarı. Daha hızlı yani sanki 800 değil 900-1000 gibi. DPI sapmasının %15-20 civarı olduğunu düşünüyorum. Bunu daha önce deneyimleyen/hisseden var mı?

Hocam farelerdede işlemci bulunur. Yeni geçtiğiniz farenin işlemcisi en iyi 3 işlemciden biri. Eskisi ise ona nazaran daha düşük seviyeli bir işlemci. Bu aradaki işlemci farkından dolayı bu tarz şeyler yaşanabiliyor. Bende yaşamıştım mouse değiştirdiğim zamanlarda. Deneyip eski ayarınızı bulmanız lazım.

Hocam farelerdede işlemci bulunur. Yeni geçtiğiniz farenin işlemcisi en iyi 3 işlemciden biri. Eskisi ise ona nazaran daha düşük seviyeli bir işlemci. Bu aradaki işlemci farkından dolayı bu tarz şeyler yaşanabiliyor. Bende yaşamıştım mouse değiştirdiğim zamanlarda. Deneyip eski ayarınızı bulmanız lazım.
Cihazda Nordic 52840 işlemci var yani G Pro X Superlight 2 ve bir çok üst segment mouse ile aynı işlemci. Sorunun işlemciyle alakası olduğunu düşünmüyorum. Tabii implementasyon ve yazılım da önemli.

Hocam kusuruma bakmayın. Dalgınlıkla işlemci demişim. Sensör olacaktı o. Sizin aldığınız mouse PAW3395 sensörünü kullanıyor. Fakat sensei moseunuz truemove kullanıyor. Bunların aralarında bayağı bir fark var.

Hocam kusuruma bakmayın. Dalgınlıkla işlemci demişim. Sensör olacaktı o. Sizin aldığınız mouse PAW3395 sensörünü kullanıyor. Fakat sensei moseunuz truemove kullanıyor. Bunların aralarında bayağı bir fark var.
Sensei Ten'de Truemove Pro dediğiniz sensör PMW3389. 3395 daha iyi bir sensör.

DPI Analyzer
Şu siteden karşılaştırabilirsin. En olmadı ikisini de eşit mesafe hareket ettir imleç ne kadar oynuyor karşılaştır. Mouselar arası çeşitli sebeplerden DPI farkı olabiliyor. Oyun içi hassasiyeti ayarlayıp sorun bir nevi giderilebilir.

Geri
Yukarı