Wampserver CSS kodlarını çalıştırmıyor

Eğer style dosyası;
projedosyasi/css/style.css ise, ve siz projedosyasi/index.php'ye çağırıyorsanız;

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="./css/style.css"> şeklinde çağırmalısınız.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/css/style.css"> şeklinde çağırırsanız dosya yolu;
localhost/css/style.css olur. Yani projeadi klasöründen çıkar.

Dosya yolunun önüne koyulan nokta(.) bir üst klasöre çıkmanızı sağlar.
Yani localhost/projeadi/css/style.css olur.

Yaptığınız çalışmayı Google Chrome ile "Öğeyi Denetle" yaparak style dosyanızın yolunu üstüne gelerek görebilirsiniz. Başına nokta ekleyerek denediğinizde anlayacaksınız.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://localhost/projeadi/css/style.css">
şeklinde yazdığınızda ve bu projeyi bir sunucuya attığınızda, sunucu adresine göre değiştirmeniz gerecektir.
Doğru yöntem bu değildir.

Video ile de anlatayım dedim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Eğer style dosyası;
projedosyasi/css/style.css ise, ve siz projedosyasi/index.php'ye çağırıyorsanız;

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="./css/style.css"> şeklinde çağırmalısınız.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/css/style.css"> şeklinde çağırırsanız dosya yolu;
localhost/css/style.css olur. Yani projeadi klasöründen çıkar.

Dosya yolunun önüne koyulan nokta(.) bir üst klasöre çıkmanızı sağlar.
Yani localhost/projeadi/css/style.css olur.

Yaptığınız çalışmayı Google Chrome ile "Öğeyi Denetle" yaparak style dosyanızın yolunu üstüne gelerek görebilirsiniz. Başına nokta ekleyerek denediğinizde anlayacaksınız.

şeklinde yazdığınızda ve bu projeyi bir sunucuya attığınızda, sunucu adresine göre değiştirmeniz gerecektir.

Video ile de anlatayım dedim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevabın için teşekkür ederim. Buradaki tüm yöntemleri denemiştim bir tek altta belirtiğim yöntemi denememiştim böyle yapınca oldu. Neyse anlamış oldum demek ki sadece Html / Css öğrenmekle kalınmıyormuş yollarıda iyi öğrenmek gerekirmiş :)
Kod:
<link  rel="stylesheet"  type="text/css"  href="http://localhost/projeadi/css/style.css"  />

Tam tersi doğru yöntem budur. Siteye eklenecek assetler, CSS ve JS dosyaları tam URL kullanarak çağırılmalıdır. Aksi takdirde yarın bir gün .htaccess ile rewrite rule yazdığında CSS ve JS dosyaları çalışmayacak, base href ataması gerekecek. Bu da daha farklı çeşitli sorunlara yol açıyor. En uygun kullanım her zaman tam URL vermektir.

Yazılım devi olarak nitelendirilecek sistemlere bakarsanız her zaman tam URL verildiğini görürsünüz, hiçbir zaman href="/css/main.css" gibi bir kullanım göremezsiniz, çünkü doğru kullanım bu değildir.

Geri
Yukarı