Warband vs. Bannerlord

LinusFenrir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 Rx 570 4 GB Gaming x
Birisi eskilerin efsanesi, ikincisi performans incisi. Tercih sizin.

Bannerlord için güzel bir osmanlı modu çıkana kadar warband. Özellikle cihat ve haçlılar moduyla güzel oluyor.

Neden bilmiyorum ama Warband oynarken daha çok eğleniyorum.

Hocam bannerlord oynamadım seyrettim ama warbantı oynadım. İkiside zamanında güzeldi ama warbantı anlamak daha basit. Genede warbantı daha çok seviyorum oyun basit ve hikaye modu daha çok sarıyor krallıklar falan.

Bannerlord savaş falan açısından Warband kadar iyi hisettirmiyor modlarla bile. Warband`de 2-3 kale alınca falan harbi orada bir soylu olduğumu falan hissediyorum ve kaleleri tutmaya çalışıyorum ama Bannerlord`da aman ne gerek var diyip salıyorum. Warband için sadece bir grafik yükseltmesi gelse daha iyi olurmuş Bannerlord yerine. Bilmiyorum aslında ya şimdi düşündüm de, Bannerlord iyidir ama Warband`deki o güzel şeyleri geçemez hiçbir şekilde. İkisininde güzel yerleri var karşılaştıramayız diyelim sonuçta birisi tost makinesinde çalışabilen bir oyun diğeri ortalama bir bilgisayar isteyen oyun.

Bannerlord savaş falan açısından Warband kadar iyi hisettirmiyor modlarla bile. Warband`de 2-3 kale alınca falan harbi orada bir soylu olduğumu falan hissediyorum ve kaleleri tutmaya çalışıyorum ama Bannerlord`da aman ne gerek var diyip salıyorum. Warband için sadece bir grafik yükseltmesi gelse daha iyi olurmuş Bannerlord yerine. Bilmiyorum aslında ya şimdi düşündüm de, Bannerlord iyidir ama Warband`deki o güzel şeyleri geçemez hiçbir şekilde. İkisininde güzel yerleri var karşılaştıramayız diyelim sonuçta birisi tost makinesinde çalışabilen bir oyun diğeri ortalama bir bilgisayar isteyen oyun.
Bencede. Warbantı daha yüksek grafiklerle oynayabilsek bannerlordun yüzüne bakmayız.

Zamanında Warband'ı binlerce saat oynamışımdır ama Bannerlord'u ortalama 60 saat oynayıp bıraktım. İki şehir aldıktan sonra tamamen döngüye giriyor. Hiçbir diyalog yok, diplomasi yok, görevler iğrenç ve her şey dengesiz. Yanına çektiğin lord ve paralı askerler hiçbir sebep yokken ihanet ediyor, krallıklar kafasına göre savaş açıyor, kuşatma süreleri dengesiz, sığınaklara asker göndermek gibi basit bir şeyi bile hala yapamamışlar. Arkadaşlarımla sohbet ederek ve kendi kendime rol yaparak oynadım ki zevk alabileyim. Yani kendisinden tiksindim diyebilirim :D Tek sevdiğim şey gelişme süreci oldu. Muhtemelen gelişme sistemi en iyi oyun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı