WaT ile ABD'ye gidip orada kalmak mümkün mü?

yigitongoren777

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 8GB 120W, 16GB DDR5 5600MHZ Ram,
Wat programı ile ABD'ye gidip orada kalmak mümkün mü? Sanırım dil okuluna kaydolup F1 vizesi alabiliyormuşuz. Yasal şekilde orada kalıp çalışma izni nasıl alabilirim?

Dil okulu, Üniversite veya Yükseklisans, Green Card veya Evlilik.
Dil okulu ve Greencard şu an benim için en olası 2 seçenek hocam. Dediğim gibi dil okuluna girip F1 vizesi alınabiliyormuş. Ama asıl önemlisi çalışma izni alabiliyor muyum bu vize türünde ? Konuyu açma maksadım bunu öğrenmek.

Hayır dil okulu için verilen F-1 vizesi ile yasal şekilde çalışamazsın. Greencard zaten içerisinde çalışma iznini de kapsar fakat greencard alabilmek piyango gibi bir şey, farklı yolları da var tabii ama yine de hala zor.

Hayır dil okulu için verilen F-1 vizesi ile yasal şekilde çalışamazsın. Greencard zaten içerisinde çalışma iznini de kapsar fakat greencard alabilmek piyango gibi bir şey, farklı yolları da var tabii ama yine de hala zor.
F1 ile sadece kampüs içinde çalışmak mümkünmüş ama üniversite okumaya gitmediğim için faydalanmam mümkün değil ondan. Yani WAT ile gidip yasal şekilde orada kalıp çalışmak mümkün değil sanırım.

F1 ile sadece kampüs içinde çalışmak mümkünmüş ama üniversite okumaya gitmediğim için faydalanmam mümkün değil ondan. Yani WAT ile gidip yasal şekilde orada kalıp çalışmak mümkün değil sanırım.

Evet yasal olarak mümkün değil, eğer öğrenciysen WAT dil okulundan daha mantıklı bir tercih olabilir.

Almanya'da geçen gün haberlerde şöyle bir şey gördüm. Turist vizesiyle gitsen dahi iş bulursan işveren senin orada çalışma ve kalma için olan belgelerini tamamlıyor. Amerika'da böyle bir şey var mı araştırmak lazım.

Kacak calisirsan isveren seni bir guzel somurur, hakettiginin yarisini bile alamazsin, isvereni de sikayet edemezsin pws'e. Senin yerine gunde 3 4 saat fazla calisan meksikali tacikistanli isci bulurlar.

Kacak calisirsan isveren seni bir guzel somurur, hakettiginin yarisini bile alamazsin, isvereni de sikayet edemezsin pws'e. Senin yerine gunde 3 4 saat fazla calisan meksikali tacikistanli isci bulurlar.
Kaçak çalışma yaşama niyetim yok zaten. Gidersem legal olarak kalmak istiyorum.

Geri
Yukarı