WD HDD'de arıza olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Level Up

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HD Tune kullandım ve C5 hatası verdi. Sağlık bölümünde "warning" yazıyor. Ayrıca (Quick Scan'siz) Error Scan bölümünde tarama yaptım. Bir tane kırmızı kutucuk çıktı. Neler oluyor?

Ekran görüntüleri ektedir.

Dosya Ekleri

• hdd error scan.PNG
    hdd error scan.PNG
    52,7 KB · Görüntüleme: 37
  • hdd health.PNG
    hdd health.PNG
    59,6 KB · Görüntüleme: 38
Beklemeye alınmış 4 sektör var. İleride oraya tekrar yazım yapılırsa iyileşebilir veya tamamen emekliye ayrılıp yedek sektörlerden tahsis edilir. Şu an için bir sorun yok. Eski harddisklerde bununla karşılaşılması normal.

HD Tune kullandım ve C5 hatası verdi. Sağlık bölümünde "warning" yazıyor. Ayrıca (quick scan'siz) error scan bölümünde tarama yaptım. Bir tane kırmızı kutucuk çıktı. Neler oluyor?

Ekran görüntüleri ektedir.

Disk üzerinde yedek sectorler vardır sorunlu sectorler MBR tarafından işaretlenir ve o sectorlere veri yazılmaz. Mevcut veri bu yedeklere taşınır.

Önemli olan bu bozuk sectorun çoğalmamasıdır.
Takip edin.

Disk üzerinde yedek sectorler vardır sorunlu sectorler MBR tarafından işaretlenir ve o sectorlere veri yazılmaz. Mevcut veri bu yedeklere taşınır.

Önemli olan bu bozuk sectorun çoğalmamasıdır.
Takip edin.
Bi' ara çok Dual Boot yapmıştım. Linux kullanıyordum. Bozuk sektör, tekrardan Linux kullanımına (veya Dual Boot'a) bir etkisi olur mu?

Geri
Yukarı