Çözüm WHEA_LOGGER ve DistributedCOM hataları

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eyes Wide Shut

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
WHEA_LOGGER, DistributedCOM, KERNEL_POWER , EVENTLOG...

Başlıktaki hatalar dışında birçok hata daha alıyordum. PC aniden yeniden başlıyordu ve donma benzeri hatalar veriyordu.

Windows olay görüntüleyici'nde whea_logger işlemci hatası şeklinde birçok uyarı vardı. Yaklaşık 10 günlük süre zarfında anakart, RAM, ekran kartı, PSU, HDD ve SSD testleri yaparak geçirdim. (Yıllık izinde bolca vaktim oldu.) Bellek testi, AIDA, FurMark aklınıza ne geliyorsa yaptım ve düzelmedi. DistributedCOM hatası için regedit ve diğer yazılımsal çözümlerle oldukça fazla zaman geçirdim.

Anakart ve kasa arasında statik vs olabilir düşüncesiyle sadece temel donanım bağlantılarıyla uzay montaj testler yaptım. Bir süre geçince tekrar hatalar alıyordum.

Yeni anakart ve SSD aldım. Ancak sorun düzelmedi. İşlemciyi de değiştirmek üzereydim.

Ancak olmuyordu işte bir türlü...

Sonunda ne mi oldu?

USB Wi-Fi adaptör.

Evet, bazen çözüm çok daha basit olabiliyor. Bu konuyu açma sebebim benzer hatalar alan arkadaşların benim gözden kaçırdığım veya benzer ufak detaylara dikkat etmesi.

Umarım faydası olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı