Çözüm WinDbg Preview'da "No export analyze found" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu sorunu başta ben yaşamamış olsam da yaşayanlar olduğunu gördüm birçok yerde. Fark etmemiştim ve WinDbg'ı güncellememiştim ki bu sayede hata almıyordum. Daha sonra güncelleyince ben de aynı hatayı aldım. Sorunun nedeni 1.2110.27001.0 sürümlü WinDbg. Çözümü ise ext.dll dosyasını tekrar yüklemek. Bu DLL dosyası bir debugger eklenti dosyası olarak geçmekte ve bu olmadan analizler ne yazık ki çalışmamakta. O halde çözüme geçelim.

Yapmamız gereken şey oldukça basit, bu DLL dosyasını WinDbg'a yüklemek. Bunun için de .load komutunu kullanacağız. Bu dosya da yine WinDbg'ın dosya konumunda.

Dosya konumu.png

Kullanmamız gereken komut ise aşağıda yer almakta. Bu komut sayesinde DLL dosyasını o an WinDbg'a entegre etmiş olacağız.

Dosya yolu:
Kod:
.load C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WinDbg_1.2110.27001.0_neutral__8wekyb3d8bbwe\amd64\winext\ext.dll

Sorunun çözümü bu kadar fakat bir ekleme daha yapmak isterim. Bu durum yeni güncellemeye kadar düzelmeyecek ve bu zamana kadar aşağıdaki rehberi uygulayabilirsiniz. Startup yani başlangıç kısmına önce hangi komut yazılırsa o yazılır. Bu yüzden en başa bu üstte vermiş olduğum kodu girerseniz dump dosyası açıldığı an otomatik olarak öncelikle bu kod girilecektir.

Not: Noktalı virgül kullanımı komutları art arda kullanmanızı sağlar. Bu sayede dump açılır açılmaz önce WinDbg DLL'i yükler ve ardından analizi başlatır.

Ayarlar.png

Yeni konular

Geri
Yukarı