Çözüldü Windows 10 0xc000014c error code hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

arminda

Hectopat
Yer
Gebze
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel® Core™ i5-10200H
Ekran Kartı : nVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti 4GB
Ram: 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
SSD: 500GB CRUCIAL P5 PCIe M.2 2280
Meslek
IT
Windows 10 kullanıcısıyım. Dün bilgisayarımı kapat tuşuna bastıktan sonra monitörü kapattım ve kasanın ışıklarının sönmediğini gördüm. Önemsemedim biraz geç kapanıyordu zaten. Bu sefer çok uzun sürdü monitörü tekrar açtığımda ise 0xc000014c error code ile karşılaştım. Sanırım sistem düzgün Boot edilemiyor. Üniversite sınavına hazırlanıyorum Online dersler için bilgisayar çok lazım ve de HDD içinde gerekli belgelerim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Çözüm
Hocam bakın açılırken Windows logosu gösterince kapatın bu işlemi 3 kere hatta açılana kadar yapın.

Windows logosu hiç gelmiyor sadece hata ekranında kalıyor.
Bakınız.
Hatayı gidermek için başka bir bilgisayardan Windows 10 kurulum USB'si oluşturdum. Eğer nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız şu linkten ulaşabilirsiniz.( UEFI Windows 10 Kurulum).

Ardından hata aldığım bilgisayarı açtım ve açılırken Del tuşuna birkaç kere bastım (sizin bilgisayarınızda başka bir tuş olabilir) önüme Boot seçenekleri geldi ve kurmuş olduğum USB'yi seçtim ve enter'a bastım. Ardından Windows'un başlangıç seçenekleri önüme geldi buradan sistem geri yükleme kısmına girdim. Sonrasında ise en yakın dönemdeki geri yükleme noktasını seçtim. Uzun bir süre geçtikten sonra dosyalarım kaybolmadan Windows'a ulaşmış oldum.
Hocam bir şu linktekilerini uygulayın.

Hocam bir şu linktekilerini uygulayın.
Bunu dün araştırırken gördüm sanırım bir boot diski oluşturmam gerekiyor doğru mudur hocam

Hocam bilgisayar onarma sekmesi gösterinceye kadar 3 kere açıp kapatın sonra sistemi geri yükleyin.

Hocam bilgisayar onarma sekmesi gösterinceye kadar 3 kere açıp kapatın sonra sistemi geri yükleyin.
Hocam onarma seçeneğine nasıl gireceğimi bilmiyorum oraya girebilirsem eğer sistem geri yükleme yapıcam, onarma seçeneklerine girebilmek için usb ile boot diski mi kurmam gerek aydınlatırsanız sevinirim

Hocam bakın açılırken Windows logosu gösterince kapatın bu işlemi 3 kere hatta açılana kadar yapın

Hocam bakın açılırken Windows logosu gösterince kapatın bu işlemi 3 kere hatta açılana kadar yapın.

Windows logosu hiç gelmiyor sadece hata ekranında kalıyor.
Bakınız.
Hatayı gidermek için başka bir bilgisayardan Windows 10 kurulum USB'si oluşturdum. Eğer nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız şu linkten ulaşabilirsiniz.( UEFI Windows 10 Kurulum).

Ardından hata aldığım bilgisayarı açtım ve açılırken Del tuşuna birkaç kere bastım (sizin bilgisayarınızda başka bir tuş olabilir) önüme Boot seçenekleri geldi ve kurmuş olduğum USB'yi seçtim ve enter'a bastım. Ardından Windows'un başlangıç seçenekleri önüme geldi buradan sistem geri yükleme kısmına girdim. Sonrasında ise en yakın dönemdeki geri yükleme noktasını seçtim. Uzun bir süre geçtikten sonra dosyalarım kaybolmadan Windows'a ulaşmış oldum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201229_141628.jpg
    IMG_20201229_141628.jpg
    155,6 KB · Görüntüleme: 417
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı