Windows 10 boşta yüksek RAM kullanımı

desperado38600

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar resimde görüldüğü gibi RAM'i en çok kullanan uygulama 45MB kullanıyor ama yüzde 48-49 civarı RAM kullanımı görülüyor. Bu Windows'un bir bugu mu yoksa arkada gizli çalışan bir uygulama falan mı var? Virüs yapar mı böyle?

Kaç GB RAM var? Arkada gizli çalışan bir uygulama olacağını sanmıyorum. İsteğe bağlı Mem Reduct kullanabilirsiniz, belleği boşaltacaktır.

Virüs şüpheniz için:

Resim yüklemeyi unutmuşum kusura bakmayın. 8 GB RAM'im var Malwarebytes Kaspersky Norton ve AdwCleaner'la tarattım bilgisayarı virüs yok diyor ama bunların bulamayacağı bir virüs olabilir mi diye şüphe ettim. Önceden böyle bir sorun yoktu 2 gündür böyle.

Dosya Ekleri

• IMG_20220514_235956.jpg
    IMG_20220514_235956.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 44
Resim yüklemeyi unutmuşum kusura bakmayın. 8 GB RAM'im var Malwarebytes Kaspersky Norton ve AdwCleaner'la tarattım bilgisayarı virüs yok diyor ama bunların bulamayacağı bir virüs olabilir mi diye şüphe ettim. Önceden böyle bir sorun yoktu 2 gündür böyle.

Hocam Windows ortalama 4 GB yiyor biraz normal bir durum artık

Fazla RAM kullanması, önbelleğe alınan RAM kullanımını yüzünden sanırım. Yukarıda önerdiğim yazılımı kurmayı deneyebilirsiniz, işe yarayacaktır. Hizmet, uygulama kapatmadan devasa yer açıyor RAM önbelleği temizleyerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı