Windows 10 boşta yüksek RAM kullanımı

MustafaKiraz

Decapat
Bu RAM kullanımı normal midir?
Fotoğrafı Chrome kapalı iken çektim yani Chrome ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Acaba virüs olabilir mi ondan şüpheleniyorum ancak Kaspersky kullanıyorum eğer çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    19,5 KB · Görüntüleme: 79
Fotoğrafı Chrome kapalı iken çektim yani Chrome ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Acaba virüs olabilir mi ondan şüpheleniyorum ancak Kaspersky kullanıyorum eğer çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bellek kullanımına sebep olan işlemi kontrol ediniz.

1. Windows tuşu + X tuşuna basın, Görev Yöneticisi 'ni seçin.

2. ' Süreçler ' sekmesine tıklayın ve size programlar ve hizmetler çalışan ve ilgili bellek kullanımı ve disk kullanımını gösteren listeyi açın.

3. Listede normal olmayan bellek kullanımına yol açan değerleri kontrol edin.

4. Çalışma Zamanı Aracısı/ Runtime blocker'ı kontrol ediniz.

Kaspersky kullanıyosanız, Windows Defender'ın çalışmaması gerekirdi. İki antivirüs yazılımını nasıl aynı anda çalıştırabiliyorsunuz? Orijinal bir lisans ile mi Kaspersky'ı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yolu takip ederek Windows Defender seçeneğini devre dışı bırakınız.
Kod:
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Windows Güvenliği'ni Aç
Defender.png

Ayrıca eklediğiniz ekran görüntülerinde aşağıda daha birçok işlem görünüyor. Onları kontrol edin

Hocam normal değil. Arka planda çalışan fazla uygulama var. Kapatın. Malwerbytes ile tarama yapın. Virüs varsa bulacaktır.

Çoğu uygulamayı başlangıçta otomatik olarak çalışan bir biçimde bırakmışa da benziyor. Bence konu sahibi iki antivirüs yazılımını nasıl çalıştırabildiğini açıklamalı. Malwarebytes da yüklenirse ve arkada çalışırsa evlere şenlik bir yer olur.

Çoğu uygulamayı başlangıçta otomatik olarak çalışan bir biçimde bırakmışa da benziyor. Bence konu sahibi iki antivirüs yazılımını nasıl çalıştırabildiğini açıklamalı. Malwarebytes da yüklenirse ve arkada çalışırsa evlere şenlik bir yer olur.
ben iki antivirüs kullanmıyorum. Arkadaş onu önerince deneyim dedim.

Geri
Yukarı