Çözüldü Windows 10 Defender virüs taraması sekmesi kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berk799

Picopat
Daha fazla  
Bundan 3-4 ay önce gizli sekmeleri göster bölümünden Windows güvenliğini seçip virüs taraması yapabilyordum. Bu sabah fark ettim ki Windows güvenliğine tıkladığımda virüs taraması yani hızlı tarama, tam tarama, çevrımdışı tarama gibi olan bölümü bulamıyorum. Sistemi kontrol ettim güncelleştirme gelmiş bundan dolayı oluyordur diye güncelledim. Fakat hala virüs taraması yapmam için Windows güvenliğinde virüs taraması yeri yok bulamıyorum. Neden böyle oluyor? Yoksa yapmam gereken ekstra bir şey mi var?

Çözüm
Windows dosyaları bozulmuş olabilir. Yakın zamanda crackli bir oyun veya dosya indirdiysen Defender'a müdehale etmişdir belki. CMD yönetici olarak çalıştır ve bu kodu yaz.

SFC / scannow

%100 olana kadar bekle sistem dosyaları onarsın sonra yeniden başlat. Bende bu arada biraz daha araştırayım.

Dostum sorunu buldum. Sanırım anladığım kadarıyla bir bilgisayarda 2 farklı oturum olunca Windows ozellıklerı degısıyordu diye biliyordum. PC sistemımde Microsoft'da okulumun bana aıt verdiği okulk mailini kullanıyordum onun baglantısını kestim ve düzeldi.
Çok araştırdım ama belirli bir çözüm yok muhtemelen virüs var bilgisayarda. Veya başka bir antivirüs programı ile çakışıyor. Tek yol Kaspersky Free ve Malwarebytes indir tam tarama yap. Bulunan virüsleri silsin. Olmazsa temiz format atarsın.

Windows dosyaları bozulmuş olabilir. Yakın zamanda crackli bir oyun veya dosya indirdiysen Defender'a müdehale etmişdir belki. CMD yönetici olarak çalıştır ve bu kodu yaz.

SFC / scannow

%100 olana kadar bekle sistem dosyaları onarsın sonra yeniden başlat. Bende bu arada biraz daha araştırayım.

Dostum sorunu buldum. Sanırım anladığım kadarıyla bir bilgisayarda 2 farklı oturum olunca Windows ozellıklerı degısıyordu diye biliyordum. PC sistemımde Microsoft'da okulumun bana aıt verdiği okulk mailini kullanıyordum onun baglantısını kestim ve düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    62,7 KB · Görüntüleme: 12
Çözüm
Evet iki farklı oturum olayını ben de gördüm ama çözüm olmadı diyorlardı o yüzden yazmadım. Neyse sorunu çözdüğüne sevindim. Okulun maile bak ya bizi korumasız bırakıyor ne saçmalık.

Çok araştırdım ama belirli bir çözüm yok muhtemelen virüs var bilgisayarda. Veya başka bir antivirüs programı ile çakışıyor. Tek yol Kaspersky Free ve Malwarebytes indir tam tarama yap. Bulunan virüsleri silsin. Olmazsa temiz format atarsın.

Evet iki farklı oturum olayını ben de gördüm ama çözüm olmadı diyorlardı o yüzden yazmadım. Neyse sorunu çözdüğüne sevindim. Okulun maile bak ya bizi korumasız bırakıyor ne saçmalık.

Evet ya gerçekten çok saçma bir durum sanada çok teşekkür ederim benim için uğraştırdın araştırdın. Gerçekten çok sağ ol.

Deniyorum hepsini size yazacağım.

Hepsini denedim bir şey değişmedi bile. En son attığınız dosyaları sağ tıkladığımda Windows Defender ile tarayın seçeneğine tıkladım olacak mı diye attığım görseldeki yazı çıktı karşıma.

Hocam düzeldi mi?

Rica ederim.

SFC / scannow

Benim düzelmedi yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı