Windows 10 Nasıl Format Atılır?

Labne

Kilopat
Bilgisayarımda güncelleme yapamıyorum bende format atmaya karar verdim. Ancak nasıl yapabilirim? Bilmiyorum. Arkadaşım direk ISO indirip aç dedi, PC şu an iyi bana USB hazırlamama gerek olmadığını söyledi. Nasıl yapacağım yardımcı olacak bir video var mı?

Öyle bir uygulama yok
İlla ki format belleği oluşturmanız lazım.
Windows Media creation tool ile ISO'yu indirin Rufus portable ile disk biçimini seçip belleği Boot ediniz BIOS üzerinden bilgisayarınızı bellek ile açınız ve Boot ediniz.

Bilgisayarımda güncelleme yapamıyorum bende format atmaya karar verdim. Ancak nasıl yapabilirim? Bilmiyorum. Arkadaşım direk ISO indirip aç dedi, PC şu an iyi bana USB hazırlamama gerek olmadığını söyledi. Nasıl yapacağım yardımcı olacak bir video var mı?

Temiz kurulum için Windows sitesinden güncel bir Windows 10 ISO'su indireceksin.
Rufus programı ile flash belleğe yazdıracaksın.
Bilgisayarını BIOS'tan başlatıp Boot kısmından flash belleğini seçeceksin sonra kurulum başlar.

Tek ihtiyacın en az 8 GB bir flash bellek.

1) Dosyaları yazmak için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Format atmak için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Temiz kurulum için Windows sitesinden güncel bir Windows 10 ISO'su indireceksin.
Rufus programı ile flash belleğe yazdıracaksın.
Bilgisayarını BIOS'tan başlatıp Boot kısmından flash belleğini seçeceksin sonra kurulum başlar.

Peki bunun detaylarını anlatan video var mı? Mesela bir video izleidm adam res atarken USB çıkarın diyordu ya da biçimlendirme olayına kafam çok basmadı.

USB yerine DVD vesaire kullanabilirsin lakin dijital dünya dönemi başlıyor.
DVD, CD vesaire hepsinin değeri artacak ve kolay bulunamayacak.

Tek ihtiyacın 8 GB USB bellek ve Rufus programı.

USB'siz setup ile atılıyor ancak asla sağlıklı bulmuyorum yani USB ile format her zaman sağlıklıdır.

Peki bunun detaylarını anlatan video var mı? Mesela bir video izleidm adam res atarken USB çıkarın diyordu ya da biçimlendirme olayına kafam çok basmadı.

Geri
Yukarı