Windows 10 Oyun Oynarken Mavi Ekran

darkageman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ticari Bankacılık
Arkadaşlar bugün oyun oynarken mavi ekran hatası aldım.

Minidump:032616-4171-01.rar

Bilgisayar parçaları garantiden 0 olarak yeni geldi gene mavi ekran. Delirmemek elde değil.

@cRea80 Üstad yardımını bekliyorum. Bilgisayar parçalarımı garantiye yolladım işlemci anakart ve ssd değişti. Hala mavi veriyor Ramlerimi XMP moduna almıştım onuda kapattım Oc Genie kullandım.

Verifier etkinken bu normal. Devre dışı bırakıp performansa tekrar bakabilirsin. Sonrasında şimdilik etkin hale getirmene gerek yok. Bu şekilde devam edelim.

Tamamdır abi. Verifier kapatıyorum bakalım böyle bir problem oluşacak mı. Ayrıca oyun var harici HDD de onları da oynayıp bir test edeyim. :)

@cRea80 Abi şu 3-4 gün hiçbirşey olmadı. Mavi ekran vs ile karşılaşmadım. Kulaklığa Windows 8 driver indirip deneyeyim mi ? yoksa 1 haftayı doldurduktan sonra mı kulaklıkla uğraşalım ?

Önce geri yükleme noktası oluşturup daha sonra kulaklık ile ilgili işlemleri yapmanı tavsiye ederim. Sorun çıkarsa döküm dosyasına bakarız ve daha sonra oluşturduğun noktaya geri dönüş yapabilirsin.

Tamamdır abi. Bundan önce hiç oluşturmadığım için başka nokta yok. Zaten yeni format atmıştık. Hemen kulaklığın driverlarını kurayım. Gözlemleyeyim problem olması halinde tekrardan yazarım abi.

@cRea80 Aynen abi. Valla bende meraklıyım yani :D İnşallah sorun çıkarmaz.

@cRea80 Nerden baksan 10 gün oldu abi. Ne mavi ne bir problem var şu anda. Ramleri XMP modüne alsam bir problem olur mu ? Zaten XMP destekli benim Ramlerim.

Evet hala kullanıyorum. Şu an şoktayım hiçbir problem çıkarmadı bana. Bazı arkadaşlar XMP açarsam daha performanslı olacağını söylemişti. O yönden sormuştum bende :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı