Windows 10 Oyunlarda 0xc00007b hatası

Halil Balıkçı

Hectopat
Daha fazla  
Win 10 kullanıcısıyım 2 gün önce format attım. Oyunlarda 0xc00007b hatası almaya başladım. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum sitelerinde cevabı ararken buldum.Bir arkadaşımız 9 adımda açıklamış.

1- C:\Program Files (x86)\Call of Duty Ghosts\_CommonRedist\DirectX bu dizine gidin.(Oyunu nereye yükLEDiyseniz orada olacaktır)
2- DirectX klasörü içindeki Jun2010 klasörünü masaüstüne kopyalayın.
3- Masaüstündeki DirectX klasörünü açın. Jun2010 içindeki .cab dosyalarını seçin(Tür kısmına tıklayarak kolayca seçebilirsiniz.)
4- Seçtiğiniz dosyalara sağ tıklayıp WinRAR programı ile Extract files... kısmına tıklayın.
5- Dosyaların çıktığı klasöre girin ve bütün .dll dosyalarını seçin.
6- Bu dosyaları C:\Windows\System32 ve C:\Windows\SysWOW64 klasörlerinin içine kopyalayın.
7- Şimdi tekrar C:\Program Files (x86)\Call of Duty Ghosts\_CommonRedist\DirectX bu dizine gidin.(Oyunu nereye yüklediyseniz orada olacaktır) dizinine gidin ve oradan Jun2010 klasörünü silin.
8- Masaüstündeki Jun2010 klasörünü C:\Program Files (x86)\Call of Duty Ghosts\_CommonRedist\DirectX bu dizine gidin.(Oyunu nereye yüklediyseniz orada olacaktır) içine atın.
9- DXSETUP.exe dosyasını kurun.

Sorun çözüldü.

Ben bu sorunu daha önce direkt olarak redist paketi yükleyerek çözmüştüm. İçinde 2005,2008,2010,2012,2013 redist paketlerini ihtiva ediyordu. Eksikse directx 9'un da yüklenmesi ile sorun ortadan kalkar :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı