Çözüldü Windows 10 takvim bölümü yarım açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Selam.

Android Studio'da birtakım hatalar aldığım için bilgisayarımı formatladım. Önceden Windows 10 Pro yüklü idi, yine Windows 10 Pro yükledim. Sağ alt taraftaki tarihin üzerine bastığımda tavana kadar bir takvim açılırdı. Formattan sonra bu takvim tavana kadar değil yarım açılıyor. Ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için arka planda Google açıkken şöyle bir ekran görüntüsü aldım:

Ekran görüntüsü 2022-12-28 193711.png

Önceden nasıl göründüğünü göstermek için forumda şu fotoğrafı buldum:

Screenshot_1.png

Bakın bu arkadaşın takvimi ekranın en üst kısmına kadar açılmış. Formattan önce benimki de böyleydi. Bunu nasıl bu hale getirebilirim?

Çözüm
Takvim uygulamasını kaldırmış olabilir misiniz? Sistemde yoksa Microsoft Store'dan indirin ve tekrar bakın.
Takvim uygulamasını kaldırmış olabilir misiniz? Sistemde yoksa Microsoft Store'dan indirin ve tekrar bakın.
Aynen öyleymiş hocam çok teşekkür ederim.
Bu konuyu sonradan gören arkadaşlar için de ufak bir rehber olsun, elbette sizin sayenizde.
1) Microsoft Store'a girip arama çubuğuna takvim yazdım.
2) Microsoft Corporation'a ait "Posta ve Takvim" uygulamasını indirdim. Şu fotoğraftaki uygulama:

Ekran görüntüsü 2022-12-28 194848.png

Artık istediğim gibi çıkıyor:
Ekran görüntüsü 2022-12-28 195126.png

Tekrardan teşekkür ederim, iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı