Windows 10 vs 11

Tostu Seven Adam

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
Gtx 1650 ti
İşlemci
i5 10300h
Şu an Windows 10 kullanıyorum ve Windows 10'da GTA V oynarken ekrana bir anda kilitleniyor yazısı gelip PC kapanıyor sonra geri açmam gerekiyor, bunu gün içerisinde çok kez yaşamaya başladım bu yüzden format atmaya karar verdim ancak Windows 10'a mı yoksa 11'e mi format atmalıyım kararsız kaldım. Arkadaşlarıma sorduğumda Windows 11 geçme pişman olursun vs dediler ben de kararsız kaldım. Windows 11'e geçsem bir sorun yaşar mıyım yoksa bu sadece bir ön yargı mı? Windows 10 mu 11 mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Windows 10 kullanıyorum ve Windows 10'da GTA V oynarken ekrana bir anda kilitleniyor yazısı gelip PC kapanıyor sonra geri açmam gerekiyor, bunu gün içerisinde çok kez yaşamaya başladım bu yüzden format atmaya karar verdim ancak Windows 10'a mı yoksa 11'e mi format atmalıyım kararsız kaldım. Arkadaşlarıma sorduğumda Windows 11 geçme pişman olursun vs dediler ben de kararsız kaldım. Windows 11'e geçsem bir sorun yaşar mıyım yoksa bu sadece bir ön yargı mı? Windows 10 mu 11 mi?
11 daha iyi. Bu arada eğer online oynamıyorsanız veya belirli araçları kullanmıyorsanız Linux Mint veya Garuda indirilebilir.

Windows 10, Windows 11'den daha iyi. Fakat Windows 10'un fişini seneye Microsoft çekecek. İllaki 11'e geçeceksiniz. Şu an geçip alışmanızı tavsiye ederim.

Peki Windows 11'i ISO ile kurulum aracı ile kurmanın farkı var mı? Yani birinde otomatik USB'ye kuruyor diyerinde ISO'yu Rufus'a çıkartıyoruz, ikisi de aynı mı? Aynı ise kurulum aracı ile kuracağım.

1 haftadır Windows 11 kullanıyorum ve Windows 10'dan daha iyi. Açılma süresi ve oyun performansı daha iyi ve 100 MB daha az RAM alıyor. 100 MB bence bir + değil bu arada. Linux'ta 800 MB çok çok daha iyi.

Hocam ama Windows 10'dan yazmışsınız :D

Peki Windows 11'i ISO ile kurulum aracı ile kurmanın farkı var mı? Yani birinde otomatik USB'ye kuruyor diyerinde ISO'yu Rufus'a çıkartıyoruz, ikisi de aynı mı? Aynı ise kurulum aracı ile kuracağım.

Hocam ama Windows 10'dan yazmışsınız :D
Windows 11'den yazıyorum. AtlasOS diye galiba Win10 diyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı