Windows 11 23H2'ye geçişte sistem gereksinimi hatası alanlar için güncelleme etkinleştirme paketi

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Windows 11 22H2 kullanıyorsanız ve 23H2'ye güncellerken bilgisayar minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor hatasını alıyorsanız çözümü burada.

Windows 11, 22H2 ve 23H2 sürümleri, aynı sistem dosyaları kümesiyle ortak bir çekirdek işletim sistemini paylaşır. Bu nedenle, Windows 11 sürüm 23H2'deki yeni özellikler, Windows 11 için en son aylık kalite güncelleştirmesi sürüm 22H2'ye dahil edilmiştir ancak etkin değil ve atıl durumdadır. Bu yeni özellikler, Windows 11 sürüm 23H2 özelliklerini etkinleştiren küçük, kurulumu hızlı bir "ana anahtar" olan "etkinleştirme paketi" aracılığıyla açılıncaya kadar hareketsiz kalacaktır.

Etkinleştirme paketi, Windows 11 sürüm 23H2 gibi kapsamlı bir özellik güncellemesi yüklemek için harika bir seçenektir; çünkü tek bir yeniden başlatmayla sürüm 22H2'den sürüm 23H2'ye güncelleme yapılmasını sağlayarak güncelleme kesinti süresini azaltır. Bu, cihazların artık yeni özelliklerden faydalanmasını sağlar. Güncelleştirmeleri doğrudan Windows Update'ten alan 22H2 sürümü cihazlar için, Windows 11 sürüm 23H2'ye yönelik özellik güncelleştirmesini yükleyerek cihazlar otomatik olarak etkinleştirme paketini alır.

Önkoşullar

Etkinleştirme paketini kullanarak Windows 11, sürüm 23H2'ye güncelleme yapmadan önce, Windows 11, sürüm 22H2'yi çalıştırıyor olmanız gerekir. Bu güncelleştirmeyi uygulamadan önce yukarıdaki önkoşulun yüklü olması gerekir:

KB5031455 Windows 11 Cumulative Update Preview Build 22621.2506 (22H2) and 22631.2506 (23H2)

Bu güncellemeyi uyguladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konudan biraz ayrı olacak ama bu, 23H2 sürümünü geçtiğim günden beri bilgisayar acayip yavaşladı. Dosya Gezgini geç açılıyor, sayfalar geç açılıyor, orijinal kullanıyordum kendi sürümünü böyle olursa farklı bir ISO kuracağım gibi. Nasıl iş anlamadım.

Arkadaşlar en iyisi Win11 hiç yüklemeyin, kader bile size engel olmaya çalışıyor o kadar kötü işletim sistemi.
2025-2026 gibi güncelleme desteği bitebilir win 10 sürümüne, fakat bu demek değildirki illa destek bitince steam, google yüklenmiyicek yada kullanılmayıcak en az 3-4 sene boyunca chrome gibi uygulamalara destek gelicektir yani şuanda stabil win 10 yükleyin gerisini 5 sene sonra düşünürsünüz yada win 11 birgün(çok zor) iyi olursa geçeriz hep beraber.

Konudan biraz ayrı olacak ama, bu 23H2 sürümünü geçtiğim günden beri bilgisayar acayip yavaşladı. Dosya Gezgini geç açılıyor, sayfalar geç açılıyor, orijinal kullanıyordum kendi sürümünü böyle olursa farklı bir ISO kuracağım gibi. Nasıl iş anlamadım.
Haklısınız bende de Explorer kafayı yedi format bile attım galiba 23H2 sıkıntılı.

Arkadaşlar en iyisi Win11 hiç yüklemeyin, kader bile size engel olmaya çalışıyor o kadar kötü işletim sistemi.
2025-2026 gibi güncelleme desteği bitebilir win 10 sürümüne, fakat bu demek değildirki illa destek bitince steam, google yüklenmiyicek yada kullanılmayıcak en az 3-4 sene boyunca chrome gibi uygulamalara destek gelicektir yani şuanda stabil win 10 yükleyin gerisini 5 sene sonra düşünürsünüz yada win 11 birgün(çok zor) iyi olursa geçeriz hep beraber.
Windows 11 şu an zaten stabil. 23h2'den sonra da inanılmaz hızlandı. Performans farkını göremeyen ve ya yavaşladı diyen maalesef donanımlarını kontrol etsinler.

En güzeli üşenmeyip farklı bir OS kurmak olacak. Kendi ayağıma sıktım. Bayağı hızlı tanımıyordum Windows 10 ile.
Kanka orijinal olarak Windows 10 Home şuanda en iyisi, PRO versiyonunu adından dolayı daha iyi zanneden insanlar var onlara birşey demiyorum.
Custom olarak ben şuanda Win 10 Ghost Spectre kullanıyorum çok iyi.

Geri
Yukarı