Çözüldü Windows 11 Bluetooth kulaklıkla Discord'dayken sesler boğuklaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
Oyun oynarken vesaire BlackShark V2 X kullanıyorum ama dizi izlerken gunluk takilirken opus X'im var kablo vesaire olmadigi icin daha rahat oluyor açıkçası normalde ses kalitesinden de oldukca memnunum.
Ama gel gelelim Discord'a girince butun ses boguklasiyor ve igrenc bir hal aliyor.
Bu durumu nasıl cozebilirim? Windows uzerinde bir ayar var muhtemelen ama bulamadim.

Ekleme: Sadece Discord'a ozel degil herhangi bir sesli chate girince durum boyle oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Discord ses ayarlarından bluetooth kulaklığın mikrofonunu seçmeyin. Böylece eskisi gibi stereo olarak net ses alırsınız. Mikrofon aktifken handsfree moda geçiyor kulaklık. Bu yüzden ayrı bir mikrofon kullanmanız gerekli.
Discord ses ayarlarından bluetooth kulaklığın mikrofonunu seçmeyin. Böylece eskisi gibi stereo olarak net ses alırsınız. Mikrofon aktifken handsfree moda geçiyor kulaklık. Bu yüzden ayrı bir mikrofon kullanmanız gerekli.

Çözüm
Discord ses ayarlarından Bluetooth kulaklığın mikrofonunu seçmeyin. Böylece eskisi gibi stereo olarak net ses alırsınız. Mikrofon aktifken handsfree moda geçiyor kulaklık.

Cok sağ olun hocam dediginiz gibi baska mikrofon secince sorun duzeldi, kulakligin mikrofonunu kullanirken kapatmanin bir yolu var midir?
Yine de en buyuk problemim cozuldu ama.

Bu sorunuzu tam anlayamadım.

Opusun mikrofonunu kullanirken hands Free'yi kapatmayi sormustum ama biraz daha arastirinca kendim buldum, sorunun adinin ne oldugunu bilmiyordum o konuda aydinlattiginiz icin teşekkür ederim.

Merak edenler icin cozum:
Bluetooth'tan more devices and printersa giriyoruz oradan ilgili cihazi secip properties>services>hands Free'yi kapatiyoruz ve Bluetooth'u kapatip aciyoruz sorun cozuluyor.

Geri
Yukarı