Windows 11 güncelleme sonrası ekran gelmiyor

Xiatiss

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda yıllardır açtığımda çalışmasına rağmen ekrana görüntü vermeme problemi vardı ve birkaç kapat aç sonrasında bu problem düzeliyordu o yüzden çok önemsememiştim. Dün Windows 10'dan Windows 11'e geçmeye karar verdim Windows 11'i kurdum henüz driverlar yüklü değildi Windows güncellemelerini yaptım ve güncellemeleri yüklemek için yeniden başlattığım sırada biraz bekledikten sonra ekran kapandı ve uzun bir süre açılmadı. Daha sonrasında yine bilgisayarı kapatıp açmaya karar verdim ama ne kadar denesem nafile ekran gelmiyordu. Kasanın içini açıp baktığımda anakartta VGA hata ışığının yandığını gördüm. Ekran kartını çıkar tak yapsam da hala ekrana görüntü gelmiyor sizce ne yapmalıyım? (Direkt monitöre hiç sinyal gelmiyor. DP kablosundan HDMI kablosuna geçtim çözülmedi.)

Eski bir bilgisayardan çıkardığım (çalışan)ekran kartını taktım. VGA Debug ışığı yanmaya devam ediyor. Ekran kartı fanı dönüyor. Monitör halen no signal.

Yeni monitör denedim, RAM'leri çıkar tak yaptım değişiklik yok.

PSU elektriği alıp, ekran kartına giden kablosunu kontrol edip tekrar denedim. İki farklı monitör ve ekran kartında da sonuç yok.

Windows 11'e geçmeden önce günlük kullanım sırasında bazen :( çıkaran açık mavi ekran hatasından alıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı