Windows 11 sistem CCleaner kurulumu sonrası yavaşladı

Grander_0

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 920 MX ve Intel HD Graphics 520u
İşlemci
i3 6006u
Bilgisayara temiz Windows 11 yükledim. Aşırı derece hızlıydı. Sonrasında driverları CCleaner uygulamasıyla yükledim. Bilgisayar acayip yavaşladı ve donmalar başladı. Format attım fakat şu anda hala bilgisayarda donmalar oluyor. Sebebi nedir ve ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara temiz Windows 11 yükledim. Aşırı derece hızlıydı. Sonrasında driverları CCleaner uygulamasıyla yükledim. Bilgisayar acayip yavaşladı ve donmalar başladı. Format attım fakat şu anda hala bilgisayarda donmalar oluyor. Sebebi nedir ve ne yapabilirim?

Driver'lar yanlış yüklenmiş olabilir. CCleaner programı ile neden driver güncellediniz ki?
Bu sisteme zaten Windows 11 yüklenirse olacağı bu. SSD mi, HDD mi?

Siz de haklısınız.

Aynı şeyi ben de kullanıyorum fakat bende seninki gibi bir durum söz konusu değil. Eğer sürücülerden kaynaklı olduğunu düşünüyorsan sürücüleri kendi sitesinden güncel sürüm olarak indirebilirsin.

Harici bir program ile driver güncellemeyin. Çoğu zaman en az 1 tanesini yanlış yükleyecektir. Windows zaten çoğu driverı otomatik kuruyor. En kötü ihtimal ekran kartı driverını silip orijinal sitesinden yükleyebilirsin. Yeniden bir format atıp temiz kurulum yapmalısın.

Driver'lar yanlış yüklenmiş olabilir. CCleaner programı ile neden driver güncellediniz ki?

Siz de haklısınız.
Daha önce driver yüklememiştim ve CC Cleaner uygulamasında driver güncellemeleri yapılabilir yazıyordu. İnternet üzerinden araştırdığımda bir sorun çıkmayacağı söylendi.
Bu sisteme zaten Windows 11 yüklenirse olacağı bu. SSD mi, HDD mi?
Hdd ama yakın zamanda ssd ve ram yükseltmesi yapıp Windows 10'a geçeceğim.

Daha önce driver yüklememiştim ve CC cleaner uygulamasında driver güncellemeleri yapılabilir yazıyordu. İnternet üzerinden araştırdığımda bir sorun çıkmayacağı söylendi.

HDD ama yakın zamanda SSD ve RAM yükseltmesi yapıp Windows 10'a geçeceğim.

HDD ile Windows 10 bile kullanılmaz be hocam. Keşke W11 kurmasaydınız.

Geri
Yukarı