Çözüldü Windows 11'den Windows 10'a geçince Minecraft'ta FPS 200'den 30'a düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirxbestt

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım fabrika çıkışlı Windows 11 fakat ben Windows 11'i sevmediğim için Windows 10'a temiz kurulum yaparak geçiş yaptım. Driverlarda sıkıntı oldu fakat bilgisayarın web sitesindeki Windows 11 driverlarını kurdum. Sıkıntı çıkmadı. Hatta yayın bile yaptım. Tertemiz sıkıntı çıkarmadan çalışıyordu bilgisayar fakat şimdi arkadaşlarla Shader'lı Minecraft girdim. Oyunum 30 FPS. Normal Windows 11'de 200-250 FPS veren bilgisayar Windows 10'da 30 FPS verdi. FPS kısıtlama vs. açık değil. Ayarlarım Windows 11'deki gibi aynı. Sizce sıkıntı nedir?

Çözüm
Sorunun kaynağını buldum. Shader ayarına girdiğim zaman Intel ekran kartını kullandığını gördüm. Buraya ana ekran kartımı nasıl getirtebilirim?

Ekran kartı sürücüsünü doğru kuramamış olabilirsin. DDU ile kaldırıp tekrar kur, oraya ekran kartının gelmesi lazım.
Yanlış driver vs. kurmuş olabilir misin? Bu denli FPS farkı normal değil.

30 olmasına imkan yok, ayarlarınızı gözden geçirin.

Ekran karti driver yüklü değildir ya da ekran kartını secmemissindir. Çünkü tam tersi olması lazım.

Sorunun kaynağını buldum. Shader ayarına girdiğim zaman Intel ekran kartını kullandığını gördüm. Buraya ana ekran kartımı nasıl getirtebilirim?

Dosya Ekleri

• oyun.JPG
    oyun.JPG
    122,3 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı