Rehber Windows 7 ve Vista'da Hava Durumu Aracını Çalıştırmak

1. adım: Görev yöneticisinde sidebar.exe'yi bulup görevini sonlandırın.

işlemi sonlandır.png

2. adım: İndirdiğiniz Config.xml dosyasını kopyalayıp %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache yoluna atın.

resim_2022-03-12_172929.png

3. adım: Windows Kenar Çubuğu'nu Windows 7'de masaüstüne sağ tıklayıp "Araçlar"ı seçerek, Windows Vista'da başlat menüsünden seçerek başlatın ve "Hava" aracını masaüstüne sürükleyin.

kenar çubuğu.png

Artık hava durumu aracı çalışıyor olacak. İstediğiniz bir bölgeyi seçebilirsiniz.

resim_2022-03-12_173246.png

Config.xml dosyasının linki: Config.xml.
Videolu anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. adım: Görev yöneticisinde sidebar.exe'yi bulup görevini sonlandırın.

Eki Görüntüle 1329885

2. adım: İndirdiğiniz Config.xml dosyasını kopyalayıp %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache yoluna atın.

Eki Görüntüle 1329883

3. adım: Windows Kenar Çubuğu'nu Windows 7'de masaüstüne sağ tıklayıp "Araçlar"ı seçerek, Windows Vista'da başlat menüsünden seçerek başlatın ve "Hava" aracını masaüstüne sürükleyin.

Eki Görüntüle 1329886

Artık hava durumu aracı çalışıyor olacak. İstediğiniz bir bölgeyi seçebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1329887

Config.xml dosyasının linki: Config.xml.
Videolu anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7 bill gatesin zekasının son ürünüdür. Sadya natella dan sonra Microsoft uçurumdan yuvarlandı. Bir daha Microsoft böyle iş yapmaz.

Laptopumda hala Arch Linux un yanına W7 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bende Config dosyası yok ama ve setting dosyasıda yok.

kullanıcılar/kullanıcı adın/ App data/local/windows sidebar/ içinde olmalı bir de onun devamı Windows sidebar/cache/168522d5-1082-4df2-b2f6-9185c31f9472/wc ile başlan dosya olmalı o dosya hava durumunun şehir ayarı oluyor

@EthemErsoy88 Windows 7 için Çalışan ve Türkçe Hava Durumu Aracı (2.2.0.0)
Kral'ın aracını indirdim halloldu ama geçen orijinali ile nasıl yapmıştım hiç bilmiyorum :) microsoft'ta makale açtım yazan olmadı 2-3 gündür sabah, akşam uğraştım olması için teşekkür ederim. Ne kadar teşekkür edersem az. 3 günde bir config dosyasını güncellememiz gerekiyor galiba o da sıkıntı edilmeyecek bir durum.

Son düzenleme:
kullanıcılar/kullanıcı adın/ App data/local/windows sidebar/ içinde olmalı bir de onun devamı Windows sidebar/cache/168522d5-1082-4df2-b2f6-9185c31f9472/wc ile başlan dosya olmalı o dosya hava durumunun şehir ayarı oluyor.

@EthemErsoy88 Windows 7 için Çalışan ve Türkçe Hava Durumu Aracı (2.2.0.0)
Kral'ın aracını indirdim halloldu ama geçen orijinali ile nasıl yapmıştım hiç bilmiyorum :) Microsoft'ta makale açtım yazan olmadı 2-3 gündür sabah, akşam uğraştım olması için teşekkür ederim. Ne kadar teşekkür edersem az. 3 günde bir Config dosyasını güncellememiz gerekiyor galiba o da sıkıntı edilmeyecek bir durum.

Bir şey fark ettiysen Technopat Windows 7'yi 10 yapmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı