Windows 7 vs Windows 11

Hala güncelleme alsa bile asla DirectX12'ye sahip olmayacaktı. Bunun gibi bir çok şeye sahip olmayacaktı. Gene kullanılmazdı.
Modifikasyonlarla windows 7 ayakta tutulabilir ama artık üreticiler driver çıkarmıyorlar w7 için. Güzel bir işletim sistemi ama artık uygulama driver desteği yok. Bende çok seviyorum ama yeni nesil bir cihaza neden w7 kurayım ki?

Windows 7'de Direct12 var diye biliyorum. Güncellemesi gelmişti.
Windows 7 does not support DirectX 12. Microsoft did add a compatibility layer that allows select DirectX 12 games to run in W7 SP1 64-bit, but they are running in an emulated mode that is missing many real DX12 features. This was part of a Windows update, it is not a separate installer. Think of it as [URL='https://learn.microsoft.com/en-us/windows/win32/direct3d12/hardware-feature-levels']DX12 feature level 11_0[/URL]. It is not real DX12, but allows you to launch and play games requiring it assuming your GPU supports DX11 features.
Redditte böyle yazıyor.

Ben hala Windows 7 kullanıyorum, profilimden görebileceğiniz üzere. Bilgisayarım eski olduğu için mecburen kullanıyordum. Ancak ocak 2024 itibariyle Steam Windows 7 ve Windows 8 desteğini keseceğini duyurdu ve her Steam'ı açtığımda yukardaki o kırmızı yazıyı ve geri sayımı görüyorum. Yani bir SSD alıp Windows 10'a geçmem gerekecek. Eğer sistem bileşenleriniz eski ise Windows 10 kullanılması gerekiyor. Eğer güncel bir sisteminiz varsa Windows 11 daha iyiymiş. Araştırdığıma göre bu şekilde söyleyenler çoğunluktaydı.

Kaynak kullanımı açısından bakarsak tabii ki de Windows 7. lakin yakında programların desteğini kesebileceğini düşünmekteyim. Tabii extended kernel çıkarsa onu bilemem.

Ben Microsoft'un verdiği destek ve güncellemeleri çok önemsemiyorum, o kadar hatası olan bir işletim sistemi değil zaten, güncelleme almasına gerek yok.

Görünüm bakımından bence Windows 7 ve Vista en iyi görünüme sahip, bunun sebebi Aero temaları.

Performans bakımından sistemi HDD ile ilk açtığımda Windows 7 6-7 saniyede toparlanırken kullandığım Windows 10'un toparlanma hızı çok daha yavaş. (bilgisayarda 3 tane işletim sistemi var.)

Windows 7 ve Vista devrim niteliğindeydi, Vista pek sevilmedi lakin Windows 7 hep kalbimizde oldu. Aslında ikisi de aynı işletim sistemi sayılır, Windows 7 Vista'nın hatalarından arındırılmış hali diyebiliriz.

Bir ara Windows 11 kullanmıştım, oyun performansı için Windows 7'den kötü diyebilirim.

Sonuç olarak, ben devrim niteliğindeki Windows 7'yi tercih ediyorum. Şu an desteği biten bir işletim sistemi olsa bile gündelik ihtiyaçları karşılıyor, oyun bakımından da çok üzmüyor.

1699451435417.png

Dosya Ekleri

• 1699451405031.png
    1699451405031.png
    674,3 KB · Görüntüleme: 21
Kaynak kullanımı açısından bakarsak tabii ki de Windows 7. lakin yakında programların desteğini kesebileceğini düşünmekteyim. Tabii extended kernel çıkarsa onu bilemem.

Ben Microsoft'un verdiği destek ve güncellemeleri çok önemsemiyorum, o kadar hatası olan bir işletim sistemi değil zaten, güncelleme almasına gerek yok.

Görünüm bakımından bence Windows 7 ve Vista en iyi görünüme sahip, bunun sebebi Aero temaları.

Performans bakımından sistemi HDD ile ilk açtığımda Windows 7 6-7 saniyede toparlanırken kullandığım Windows 10'un toparlanma hızı çok daha yavaş. (bilgisayarda 3 tane işletim sistemi var.)

Windows 7 ve Vista devrim niteliğindeydi, Vista pek sevilmedi lakin Windows 7 hep kalbimizde oldu. Aslında ikisi de aynı işletim sistemi sayılır, Windows 7 Vista'nın hatalarından arındırılmış hali diyebiliriz.

Bir ara Windows 11 kullanmıştım, oyun performansı için Windows 7'den kötü diyebilirim.

Sonuç olarak, ben devrim niteliğindeki Windows 7'yi tercih ediyorum. Şu an desteği biten bir işletim sistemi olsa bile gündelik ihtiyaçları karşılıyor, oyun bakımından da çok üzmüyor.

Eki Görüntüle 2007557
Aynı oyunlarda Win11'de 40 50 FPS fazla alıyordum X99 sistemimde. :D

Geri
Yukarı