Windows 7'de kalınırsa ne olur?

Öncelikli olarak sistem yeterli ise her zaman Windows 10 öneririm ama sistemime geçen aylarda Windows 7 kurup bir kaç ay deneyimledim. Kullanırken Kaspersky Free versiyon antivirüs tercih ettim. Rahat kullanmama çok dikkat etmememe rağmen virüsle ya da bir güvenlik açığı ile karşılaşmadım. Bilgisayarım zaten çok yeni oyunları açamadığı için uyumsuzluk sorunu da yaşamadım (ki yeni oyunların çoğunda da Windows 7 uyumluluğu var). Genel olarak kullandığım programlarda hiç sorun yaşamadım. Hız olarak ise aşırı hissedilir bir fark olmadı. Windows 7 daha az kaynak kullanıyor ama sistemim çok yeni olmamasına rağmen Windows 10 bir tık daha hızlı geldi bana tekrar Windows 10'a dönünce. Sonuç olarak sizin sisteminizde biraz dikkat ederek, güzel bir virüs programıyla(Kaspersky gibi) sorunsuz 1-2 yıl daha Windows 7 kullanmaya devam edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise SSD alıp Windows 10 kurarsınız. Tahminimce 2 yıla iyice düşük olur SSD fiyatları.

Sistemim ise:
İşlemci: AMD Dört Çekirdekli A8-7410 APU ile Radeon™ R5 Grafik Kartı (2,2 GHz, 2,5 GHz'e kadar, 2 MB önbellek) - Ekran kartı: AMD Radeon R5 M330 Grafik Kartı (2 GB DDR3 ayrılmış) - Ram: 8 GB DDR3L SDRAM (1 x 8 GB) - Depolama: Crucial BX500 SSD (240GB)

Devri bitti bitti akıllı arkadaşlar. Değiştirin ki son teknolojiden yararlanın. Win7 kullanmak iyi değil kötü bir tercih. HDD olan sisteme 8.1, SSD olan sisteme 10 yapılmalıdır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    110,6 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı